امروز، پنج شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۲

توزیع ۵۰ هزار نهال با برپایی ۱۴ ایستگاه مردمی

حسین حسن پور-تماشا
عضو شورای شهر شیراز، نیز از برپایی ایستگاه‌های سبز توزیع نهال روز درختکاری در سطح مناطق شهرداری این کلانشهر خبر داد.
* تحویل بخشی از نهال‌ها در روز درختکاری درب منازل شهروندان
افسانه خواست‌خدایی در برنامه نشست سبز مردمی همچنین از سیاست‌گذاری توزیع ۵۰ هزار نهال به‌ واسطه برپایی ۱۴ ایستگاه مردمی خبر داد و گفت: یاوران محلات بخشی از این نهال‌ها را در روز درختکاری درب منازل شهروندان تحویل می‌دهند.
او ادامه داد: در راستای بالا بردن سرانه فضای سبز و فرهنگ سازی این موضوع در بین شهروندان، پویش کاشت صدهزار نهال نارنج که در یکسال گذشته در چهار فاز به مرحله اجرا درآمده است.
* توزیع ۵۰ هزار نهال نارنج و ۱۰ هزار نهال از سایر گونه‌ها در روز درختکاری
ناظر شورای شهر در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز گفت: در روز درختکاری توزیع ۵۰ هزار نهال نارنج و ۱۰ هزار نهال از سایر گونه‌های سازگار با آب‌وهوای شهر شیراز در دستور کار این سازمان قرار گرفته که به دو شکل ایستگاه‌های توزیع نهال و تحویل نهال درب منازل اجرا می‌شود.
او با بیان اینکه به مناسبت روز درختکاری از هفته‌های گذشته برنامه‌های متعددی، سیاست‌گذاری و توسط سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری اجرا خواهد شد، افزود: وجه تمایز مراسم امسال متبرک شدن برنامه‌ها به نام شهدای حرم حضرت احمدبن موسی شاهچراغ(ع) است.
* کاشت نهال به نام ۱۳ شهید حرم مطهر و نصب پلاک یادبود با نام و همراه با عکس این شهدا 
خواست‌خدایی از کاشت نهال به نام ۱۳ شهید حرم مطهر و نصب پلاک یادبود با نام و همراه با عکس این شهدا، توسط خدام حرم حضرت شاهچراغ(ع) در برنامه روز درختکاری در بوستان ۵۷ هکتاری مادر خبر داد.
ناظر سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری با بیان اینکه فرهنگ‌سازی حفظ، نگهداری و کاشت درختان در کنار هم اهمیت بسزایی دارد، اظهار کرد: حضور پرشور دانش‌آموزان در برنامه روز درختکاری طبق هماهنگی انجام شده با اداره کل آموزش‌ وپرورش و برگزاری برنامه‌های ترویجی و آموزشی حفاظت از فضای سبز برای آن‌ها در بخشی از این مراسم در بوستان مادر سیاستگذاری شده 
است.
عضو هیأت‌ رئیسه شورای شهر شیراز افزود: علاوه بر اینکه برنامه‌های متعددی مانند حضور غرفه‌های دستاوردهای زیست محیطی سازمان‌های مختلف ازجمله اداره کل حفاظت محیط زیست، جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، سازمان سیما، منظر و فضای سبز و سازمان مدیریت پسماند سیاست ‌گذاری شده است، با سیاست‌گذاری انجام گرفته و تلاش سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری روز درختکاری شاهد برپایی غرفه‌های «زنان کارآفرین» در راستای حمایت از مشاغل خانگی، هنرمندان و زنان سرپرست خانوار خواهیم 
بود.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما