امروز، دوشنبه، ۳۱ تیر ۱۳۹۸

٣٥ محله در شيراز و ٥٤ روستاى نواحى چهارگانه بخش مركزى تحت پوشش ورزشى ما قرار گرفتند

در اسفندماه هزار و سيصد و نود و هفت در طرح ملى پويش سلامت ايرانيان لیست ده استان كم تحرك ترين كشور اعلام شد و نامی از فارس در آن نبود، اين در حالى بود كه فارس در سال هاى گذشته به اين عنوان محكوم مى شد، اما در پايان سال ٩٧ در بين ده استان اول كم تحرك كشور قرار نگرفت تا پرش بلندى از روى اين معضل و ناهنجارى اجتماعى كه گريبان جامعه و نسل جديد را گرفته داشته باشد.
توجه به ورزش همگانى و ورزش محلات يكى از راهكارهاى فرار از اين چاله بزرگ بود. به همين منظور گفتگويي با صمد زارع بازيكن و كاپيتان سابق و تحصيلكرده تيم هاى فجر شهيد سپاسى و برق شيراز  داشتيم كه مسئوليت ورزش محلات شيراز را در اداره ورزش و جوانان شهرستان شيراز را بر عهده دارد! وى با بيان اينكه سال ٩٧براى ورزش محلات سال موفقى بود، گفت: با همت اداره ورزش و جوانان شيراز در بخش اختصاص تجهيزات و امكانات ورزشى به محلات و برنامه ريزى رويدادها مختلف ورزشى در جامعه و محلات اتفاقات خوبى افتاد، ٣٥ محله در شيراز و ٥٤ روستاى نواحى چهارگانه بخش مركزى تحت پوشش ورزشى ما قرار گرفتند.
وى اظهار داشت در اين بين ٢٨٥ توپ فوتبال،٢٤٠ توپ واليبال،٥٥ توپ بسكتبال،٢٦٥ توپ فوتسال، ٣٠ جفت تور فوتبال،٢٥٠ دست لباس ورزشى، ١٥ دستگاه ميز تنيس روى ميز،و وسايلى مانند راكت بدمينتون طناب ورزشى  صفحه شطرنج راكت تنيس روى ميز، تور واليبال، تور فوتسال ٢٠ جفت، ميله دروازه فوتبال فوتسال واليبال و ميله بدمينتون، حلقه بسكتبال، ميز فوتبال دستى به محلات و روستاهاى شيراز اهدا كرديم.
وى تصريح كرد: برنامه ريزى واستارت اهميت به ورزش محلات از سال ١٣٩٥ زمان حضور دكتر محسن سالارى به عنوان رئيس اداره ورزش و سيد جواد كشاورز به عنوان معاون امور ورزش اداره شيراز زده شد كه در ادامه با حضور مهندس اردشير حسن زاده در اين سمت و تأكيد ايشان بر ادامه اين فعاليت ها خدمات رسانى با شدت بيشترى ادامه يافت و همواره از اين طرح حمايت كردند.
صمد زارع عنوان داشت: بيش ازصد جلسه در خانه محلات شيراز حضور داشتم، وظيفه اصلى خانه محلات شيراز بررسى مشكلات و معضلات هر محله در حوزه هاى مختلف است كه توسط شوراى هر محل شناسايي  و به اعضای خانه محلات انتقال مي‌پذيرد.
بنده نيز به عنوان نماينده تام الاختيار اداره ورزش و جوانان شيراز تمام سعى و تلاش خود و اداره ورزش را براى برطرف كردن مشكلات ورزشى هر محل گذاشته ام كه با يارى خداوند بزرگ تا الان توانسته ايم گوشه ای از مشكلات ورزشى هر محل را هر چند كوچك بر طرف كنيم.
صمد زارع افزود: در دو سال گذشته جام هاي ورزشى محلات را برگزار كرده ايم كه اولين دوره جام فوتبال محلات با حضور ٣٨ تيم با سطح كيفى بالا و استقبال گسترده بازيكنان و تماشاگران برگزار كرديم، سه دوره مسابقات فوتسال محلات، جشنواره ورزش بانوان با حضور ٢٠٠ تيم، سه دوره فوتبال جوانان و نوجوانان بافت قديم در محله سنگ سياه انجام شد.
زارع در مورد قرار نگرفتن شهر شيراز در بين ده شهر كم تحرك ايران در سال نود و هفت و اينكه در سال هاى گذشته (٩٤) شيراز در رده هاى اول این رده بندى قرار گرفته بود، گفت: از دلايل اصلى اين پيشرفت ها توسعه زيرساخت ها (نرم افزارى و سخت افزارى) افزايش سرانه فضاهاى ورزشى، ميزبانى رويدادهاى جهانى مختلف ورزشى كه از زمان مدير كلى كامياب در اين چهار سال توسط اداره ورزش و جوانان در دستور كار قرار گرفت و مطمئناً مردم شيراز و فارس در آينده اى نزديك شاهد نتيجه اين رويكردها خواهند بود كه منجر به كاهش و پيشگيرى از ابتلا به بيماري ها و كاهش ناهنجارى ها و بزهكارى هاى اجتماعى و افزايش سلامتى و عزت و تندرستى مردم در پى خواهد داشت كه خود باطل كننده سخنانى است كه در مورد مردم شيراز و كم تحركى آن ها گفته مى شود و اين مهم خود به تنهايي اندازه چندين مدال قهرمانى ارزش دارد.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما