امروز، دوشنبه، ۳۱ تیر ۱۳۹۸

استان فارس از استان‌های پرتحرک کشور در زمینه ورزش همگانی است

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس با بیان اینکه هیأت ورزش‌های همگانی فارس از هیأت‌های برتر کشور است، گفت: در پی ارزیابی صورت گرفته وزارت بهداشت این استان از استان‌های پرتحرک کشور در زمینه ورزش همگانی به شمار می رود که نقش قابل توجهی در ارتقای سلامتی داشته است.
حیدرعلی کامیاب در دیداری که هیأت رئیسه هیأت ورزش‌های همگانی استان فارس به مناسبت آغاز سال جدید با وی داشتند، اظهار داشت: اینکه فارس جزو استان‌های کم تحرک نیست دستاورد بزرگی برای ورزش فارس به شمار می رود و در این راستا نیز توسعه ورزش همگانی و مشارکت مردم در ورزش برای ارتقاء سلامتی اولویت برنامه‌های سال 98 قرار می‌گیرد.
کامیاب افزود: یکی از اهداف مهم ما در اجرای برنامه‌های ورزش و جوانان، افزایش سهم ورزش در بین آحاد مختلف جامعه است و معتقدیم این مهم باید تقویت شود.
وی از فعالیت‌های هیأت رئیسه و اعضای خانواده بزرگ ورزش‌های همگانی استان فارس در سال 97 و رئیس آن سیروس پاک‌فطرت قدردانی کرد و افزود: یکی از عوامل مهم این موفقیت نگاه تیمی و کارگروهی است که امیدواریم این مهم بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس همچنین به موفقیت‌های این اداره کل در سه سال گذشته اشاره و از رشد تعداد ورزشکاران بیمه شده و تعداد باشگاه‌ها خبرداد و گفت: تعداد بیمه شده‌ها به بیش از 200 هزار نفر در استان فارس افزایش یافته و تعداد باشگاه‌ها نیز به هزار باشگاه رسیده است.
وی بیان کرد: سرانه ورزشی استان فارس نیز یک و نیم برابر شده است و به بیش از دو میلیون مترمربع رسیده به طوری که از ابتدای انقلاب تا قبل از سال 94 یک میلیون و 100 هزار مترمربع بود. کامیاب با بیان اینکه در حوزه میزبانی‌ها از مسابقات ملی و بین‌المللی و کسب مدال بازی‌های آسیایی و جهانی رشد داشته‌ایم خاطرنشان کرد: تمام این موفقیت‌ها حاصل کار تیمی است که بر این باوریم باید این کار تیمی تقویت شود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس گفت: محصول ورزش در هر کشور اخلاق، خودگذشتگی و ایثار است و آنچه در سیل شیراز اتفاق افتاد و در پی آن اهالی ورزش از جمله آقای کیخا بعد از جام جهانی در کنار سایر اهالی ورزش و پیشکسوتان بلافاصله به کمک شهروندان گرفتار در سیل پرداخته و با آنان ابراز همدردی کرد، جای بسی افتخار است.
وی با تاکید بر اینکه زمانی مدال ارزشمند است که نتیجه آن ایثار و ازخودگذشتگی باشد خاطرنشان کرد: درب ورزش برای همه باز است و از ورزشکارانی که اسوه و نمونه باشند بیش از پیش حمایت می‌شود.
سیروس پاک‌فطرت رئیس هیأت ورزش‌های همگانی استان فارس نیز در این نشست با قدردانی از حمایت‌های مدیرکل و معاونان اداره کل ورزش و جوانان فارس از این هیأت اظهار داشت: فعالیت‌هایی که در سال 97 صورت گرفته نسبت به سال گذشته آن، با رشد بسیار خوبی روبرو بود.
وی افزود: در سالجاری نیز با تدوین یک نقشه چشم انداز فعالیت‌ها دوچندان شده و با یک برنامه‌ریزی دقیق به دنبال ارتقای بیش از پیش ورزش در بین مردم هستیم.
پاک‌فطرت گفت: بر این باوریم که باید ورزش در شهرستان‌های استان فارس بیش از پیش نهادینه شود و در این زمینه نیز برنامه‌ها را همانند سال گذشته بیشتر به صورت شهرستانی برگزار 
می‌کنیم.
براساس این گزارش، اعضای هیأت رئیسه ورزش همگانی استان فارس همچنین با محسن سالاری معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان فارس نیز دیدار و گفت‌وگو کرده و سیروس پاک‌فطرت رئیس هیأت ورزش‌های همگانی استان فارس نیز به ارائه گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته پرداخت.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما