امروز، دوشنبه، ۳۱ تیر ۱۳۹۸

امروز گفتمان غالب جامعه بحث مهارت‌آموزی است

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس از آموزش بیش از 10 میلیون و 520 هزار نفر ساعت به جویندگان مهارت در سطح استان فارس در سال گذشته در بخش دولتی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای 
فارس دکتر کوشکی اظهار کرد: این آموزش در مراکز ثابت و سیار شهری، آموزش به آسیب دیدگان اجتماعی، آموزش در جوار دانشگاه ها، کارآموزی در محیط کار واقعی، آموزش در صنایع، آموزش در زندان ها، آموزش در پادگان ها و آموزش به روستاییان و عشایر صورت پذیرفته است. 
وی با بیان اینکه عملکرد سال گذشته استان 115 درصد تحقق داشته است، اظهار کرد: بر اساس تعهدات سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور 
می بایست در سال گذشته 9 میلیون و 150 هزار نفر ساعت آموزش در بخش دولتی ارائه می کردیم که با ارائه 10 میلیون و 520 هزار نفر ساعت توانستیم بیش از تعهدات تعریف شده عملکرد آموزشی داشته باشیم. 
دکتر کوشکی با بیان اینکه امروز گفتمان غالب جامعه بحث مهارت آموزی است، اظهار کرد: در تلاش هستیم تا در سال جدید و با پیروی از 
برنامه ها و سیاست های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و انجام نیازسنجی دقیق اثر بخشی دوره های آموزشی در بخش دولتی و خصوصی را دوچندان کنیم. 
وی بیان داشت: با توجه به نامگذاری سال جاری به نام رونق تولید تمرکزمان بیشتر بر توسعه 
رشته های آموزشی منجر به اشتغال است. کوشکی در پایان خاطر نشان کرد: آموزش های مهارتی در 50 مرکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی و قریب به 900 آموزشگاه آزاد در سطح استان فارس به علاقه مندان ارائه می شود.
* اجرای بیش از 570 هزار نفرساعت آموزش برای پرسنل وظیفه نیروهای مسلح در فارس
 مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس همچنین از اجرای تعهدات آموزشی به میزان 572 هزار و 164 نفر ساعت آموزش برای پرسنل وظیفه نیروهای مسلح اعم از سپاه، ارتش و نیروی انتظامی در سطح استان در سال 1397 خبر داد.
وی با بیان اینکه این میزان آموزش عملکردی 127 درصدی را در این حوزه رقم زده است اظهار کرد: اجرای این آموزش ها در راستای تفاهمنامه کشوری سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با ستاد کل نیروهای مسلح صورت پذیرفته است. 
دکتر کوشکی بیان داشت: هدف از مهارت آموزی به سربازان ایجاد زمینه اشتغال و کار آفرینی آنان است و تلاشمان بر اینست که مهارت هایی را آموزش داده و توسعه دهیم که آینده شغلی سربازان را تضمین کند.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس خاطر نشان کرد: آموزش های مهارتی برای پرسنل وظیفه نیرو های مسلح بیشتر در رشته های کشاورزی، تاسیسات، مکانیک، برق و کامپیوتر در سال گذشته ارائه گردیده و شهرستان های شیراز، ممسنی و مرودشت بیشترین عملکرد آموزشی را داشته اند.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما