امروز، دوشنبه، ۳۱ تیر ۱۳۹۸

فوتی حوادث رانندگی در شیراز ۱۰۰ درصد کاهش دارد

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز گفت: نوروز امسال در مقایسه با نوروز سال گذشته شاهد کاهش 100 درصدی فوتی‌ ناشی از حوادث رانندگی در شیراز بودیم. 
دکتر مجتبی زوربخش اظهار داشت: نوروز سال گذشته هشت نفر براثر تصادفات رانندگی در شیراز فوت کردند اما این عدد امسال به صفر رسید. 
او تمهیدات ترافیکی شامل نظارت تصویری، کنترل سرعت، ایمن سازی و اصلاح هندسی معابر را در این آمار دخیل دانست و گفت: در آمار فوتی ناشی از حوادث رانندگی طی سال 97 در مقایسه با سال 96 شاهد کاهش 25 درصدی بودیم. 
زوربخش گفت: سال 97 تعداد 144نفر براثر حوادث رانندگی در شیراز فوت کردند حال آنکه این آمار در سال 96 حدود 191 نفر بوده است. 
او کاهش 25 درصدی فوتی ناشی از تصادفات رانندگی طی یکسال را نشان دهنده اثرگذاری اقدامات اجرایی شده و تعامل مثبت شهرداری شیراز و پلیس راهور دانست و گفت: سال گذشته 170 نقطه حادثه خیز شهری در شیراز با همکاری پلیس راهور شناسایی و رفع خطر شد. 
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز اضافه کرد: در یکسال گذشته بولوارهای رحمت، شهید چمران، معالی‌آباد، اتحاد، مولوی، خلیج فارس، جانبازان، حسینی الهاشمی، مدرس، جمهوری، دکتر حسابی، هفت تنان، زینبیه، فرصت شیرازی، والفجر، سرداران و رسول اعظم و میدان پاسارگاد و کمربندی شیراز به عنوان نقاطی حادثه خیز به تجهیزات ترافیکی، نظارت تصویری مجهز و اقدامات اصلاح مهندسی در آنها انجام شد. 
زوربخش تجهیز 13 دستگاه خودرو سیار پلیس به دوربین نظارت تصویری را از دیگر اقدامات موثر این حوزه در کاهش سوانح رانندگی عنوان و اضافه کرد: توسعه مرکز کنترل ترافیک و توسعه دوربین های نظارت تصویری و کنترل سرعت در نقاط مختلف شیراز، به ویژه کمربندی از مهم ترین اقدامات در حوزه هوشمند سازی معابر و کاهش تصادفات شهری بوده است. 
او با قدردانی از همکاری مردم، پلیس راهور و شهرداری‌های مناطق 11 گانه در یکسال گذشته و نوروز 98، گفت: در یکسال اخیر با اقدامات مناسب آموزشی در حوزه فرهنگ ترافیک، شاهد تفاوت‌های محسوسی هم به لحاظ رفتارهای ترافیکی عابران پیاده و هم به لحاظ رعایت قوانین رانندگی از سوی رانندگان بودیم. این اقدامات در کاهش سوانح بسیار اثرگذار بوده است. 
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز با اشاره به بازنگری مطالعات آموزش فرهنگ ترافیک و تدوین برنامه ایمن سازی این کلانشهر در سال 98، خاطر نشان کرد: تلاش می‌کنیم تا همزمان در دو بخش ایمن‌سازی و آموزش ضمن برنامه‌ریزی مناسب، اقداماتی را اجرایی کنیم. 
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما