امروز، سه شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

تمهیدات ذخیره‌سازی سوخت در فارس

* افزایش 15درصدی مصرف بنزین در ایام نوروز
مديرعامل شركت پخش فرآورده‌هاي نفتي فارس از پیش‌بینی افزایش بین 10 تا 15 درصدی مصرف بنزین در ایام پایانی سال و تعطیلات نوروزی در استان فارس خبر داد. 
امیر بنی‌کریمی گفت: ميزان مصرف روزانه بنزين اکنون در فارس 5 ميليون و هفتصد هزار ليتر است و پيش‌بيني مي‌شود اين ميزان در ايام پايان سال و در تعطيلات نوروزي بين 10 تا 15 درصد افزايش داشته باشد. وی با بیان اینکه توزیع مناسب بنزین در تمام ایام سال، خصوصاً در ایام پایانی سال و تعطیلات نوروزی، از وظایف مهم شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی است، تأکید کرد که با توجه به پیش‌بینی افزايش سفرهاي درون و برون شهري و افزايش مصرف بنزين، تمهيدات و برنامه ريزي‌هاي لازم برای تأمين به موقع و مطلوب سوخت مورد نياز هم‌وطنان انجام شده است. 
بنی کریمی افزود: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده تلاش می‌شود با رفع مشكلات احتمالي، جايگاه‌ها با حداكثر توان براي خدمات رساني در ايام نوروز آماده شوند و مسافراني كه وارد جايگاه‌ها مي‌شوند با آرامش کامل خدمات مورد نیاز را دریافت کنند. 
مديرعامل شركت پخش فرآورده‌هاي نفتي فارس ادامه داد: این شركت تمام تلاش خود را انجام خواهد داد كه با حساسيت بالا برای سوخت رساني روان و جلب رضايت مسافرين و میهمانان استان با بكارگيري همه امكانات و تمام زير مجموعه‌ها و آماده باش كامل كاركنان شرايط مناسب را به منظور ارائه خدمات مطلوب به مردم و مسافرين نوروزي را در استان فارس فراهم كند. 
بني‌ كريمي خاطرنشان كرد: بازديد از وضعيت جايگاه‌هاي عرضه سوخت مايع و CNG از اوایل اسفند با اعزام تيم‌هاي عملياتي، فني، كنترل كيفي، كمي و بازرسي آغاز شده و تا پايان تعطيلات نوروزي ادامه خواهد داشت. 
به گفته وي، تيم‌هاي نظارتي وضعيت و نحوه عرضه فرآورده‌هاي نفتي و ارائه خدمات را در سطح جايگاه‌ها را مورد بررسي قرار مي‌دهند و مشكلات و نارسايي‌هاي احتمالي را مورد پيگيري و رفع خواهند كرد. 
مديرعامل شركت پخش فرآورده‌هاي نفتي فارس گفت: با توجه به ذخيره سازي مطلوب فرآورده هاي نفتي به ويژه بنزين در سطح استان كوچكترين مشكل از بابت نوسان مصرف بنزين در ايام پيك نوروزي وجود نخواهد داشت. 
بني كريمي عنوان كرد: همه مجاري عرضه CNG و فرآورده‌هاي نفتي مايع به تعداد 128 جايگاه CNG و 272 باب جايگاه سوخت مايع فعال و در حال سرويس دهي هستند و امكان سوختگيري هم زمان از 2500 نازل بنزين، 950 نازل نفت گاز و 633 نازل CNG لازم است. 
وي همچنين خاطرنشان كرد: از آنجا كه استان در مسير تردد زائرين حضرت شاهچراغ (ع)، گردشگران و مسافرين و مهمانان خصوصاً در ايام پايان سال و نوروز قرار دارد و از پرترددترين استان‌هاي كشور در ايام نوروز به شمار مي‌رود، لذا كيفيت و كميت خدمات و پاسخگويي به مسافران بسيار حائز اهميت است و كار نظارت در جايگاه در ايام خاص سال از جمله تعطيلات نوروزي به صورت ويژه از سوي شركت ملي پخش استان فارس در حال انجام است. 
مديرعامل شركت پخش فرآورده‌هاي نفتي فارس ادامه داد: مصرف روزانه گاز CNG در استان روزانه يك ميليون و 400 هزار متر مكعب است كه آمادگي توزيع اين فرآورده با 60 درصد افزايش  در ايام نوروز وجود دارد. بني كريمي اعلام كرد: سامانه ارتباط با مشتريان و مردم با شماره تلفن 09627 با راهبري روابط عمومي شركت و واحد بازرسي و نظارت، مركزي مطمئن براي بررسي مشكلات و دريافت نظرات مردم، مصرف كنندگان و مشتريان به شمار مي‌رود. 
مدیرعامل پخش فرآورده‌های نفتی فارس خاطرنشان کرد که اين سامانه ارتباطي به صورت شبانه روزي جهت دريافت انتقادات و بررسي مشكلات و پيشنهادات مردم، فعال است. 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما