امروز، سه شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

آسیب‌دیدگی شدید نوجوان ۱۴ ساله در شیراز بر اثر انفجارشدید نوجوان ۱۴ ساله در شیراز بر اثر انفجار ترقه

رئیس مرکز اورژانس شهرستان شیراز از انفجار یک ترقه 
دست ساز در شیراز خبر داد و گفت: شامگاه سه شنبه بر اثر انفجار ترقه، یک نوجوان ۱۴ ساله از ناحیه ران آسیب دید و به بیمارستان سوانح سوختگی امیرالمومنین(ع) انتقال داده شد.
«محمدرضا رستگار» در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، افزود: فرد مصدوم در حین 
آماده سازی ترقه در میان دست و ران های خود، منفجر و از ناحیه ران و صورت دچار آسیب شد که با کمک مأموران اورژانس به مرکز سوختگی و ترمیمی امیرالمومنین(ع) منتقل شد.
او با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تاکنون این سومین قربانی ترقه دست ساز در استان است، افزود: این حادثه حوالی ساعت ۲۰ و ۴۵ دقیقه شامگاه سه شنبه به اورژانس اعلام شد که بلافاصله مأموران اورژانس به خیابان اتحاد، محل حادثه، اعزام شدند و اقدامات اولیه پیش بیمارستانی را برای مصدوم انجام دادند.
رئیس مرکز اورژانس شهرستان شیراز با تأکید بر این‌که سوختگی ناحیه دست و صورت، خطرناک ‌ترین نوع سوختگی در مراسم چهارشنبه سوری است، گفت: اگر سوختگی فرد شدید بود باید دقت کنیم که فرآیند خنک کردن باعث افت دمای بدن بیمار نشود، در این صورت بعد از جدا کردن لباس ‌ها و خنک کردن نقاط آسیب‌ دیده، بیمار در یک ملحفه تمیز پوشانده و به اورژانس منتقل شود.
رستگار با بیان این‌که فرآیند خنک کردن نقاط آسیب دیده تا ۳۰ دقیقه بعد از سوختگی باید انجام شود، گفت: چنانچه این اقدام بعد از حدود یک تا یک و نیم ساعت انجام شود، بی فایده است.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما