امروز، سه شنبه، ۲۹ مرداد ۱۳۹۸

طرح ساماندهی وسایل نقلیه باربر در این کلانشهر آغاز شد

رئیس سازمان مدیریت حمل ونقل بار شهرداری شیراز از آغاز طرح ساماندهی وسایل نقلیه باربر در این کلانشهر خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، عبدالجلیل شریفی گفت: با ساماندهی وانت بارها و وسائل نقلیه باربر، وضعیت حمل ونقل کالا نیز سر و سامان می گیرد. از این رو بعد از اتمام مدت زمان اجرای ارشادی این طرح رانندگان وسائل نقلیه باربر که مجوز فعالیت وسیله عمومی در یافت نکرده اند یا انقضای اعتبار کارت هوشمند آنها فرارسیده، توسط پلیس راهور جریمه می شوند.
وی افزود:طبق  ماده 32 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، شهرداریها موظف هستند کلیه فعالیت های مربوط به حمل ونقل بار را در محدوده شهرها در قالب مؤسسات و 
شرکت های حمل ونقل بار ساماندهی و بر آنها نظارت کنند، در این راستا هیأت وزیران در صدور مجوزها و برخورد با تخلفات جرائمی را در نظر گرفته است.
رئیس سازمان حمل ونقل بار شهرداری شیراز ادامه داد: نداشتن مجوز  فعالیت راننده وسیله عمومی یا انقضای مهلت اعتبار آن 750 هزار ریال جریمه و همراه نداشتن کارت صحت و سلامت روحی و جسمی راننده وسیله نقلیه مشمول 
 200 هزار ریال جریمه می شود.
شریفی خاطر نشان کرد: گشت های نظارت و بازرسی سازمان مدیریت حمل ونقل بار شهرداری شیراز با همکاری پلیس راهور نسبت به اعمال قانون خودروهای سنگین و نیمه سنگین در سطح شهر اقدام می کنند، از این رو ضروری است که کلیه رانندگان و مالکین وسائل نقلیه باربر که تاکنون نسبت به ساماندهی خودروهای باربر و اخذ پروانه های فعالیت اشتغال اقدام نکرده اند به سازمان مدیریت حمل ونقل بار شهری واقع در میدان گلستان (کلبه) ابتدای خیابان شهید محمدی فرد مراجعه کنند.
رئیس سازمان حمل ونقل بار شهرداری شیراز با اشاره به اینکه ظرفیت مجاز بارگیری خودروهای سنگین و نیمه سنگین حمل و نقل بار در کارت خودروی آنها قید شده و این سازمان در تعیین ظرفیت مجاز نقشی ندارد، گفت: چنانچه رانندگان این خودرو ها بیشتر از ظرفیت مجاز اقدام به بارگیری کنند متوقف و اعمال قانون خواهند شد.
عبدالجلیل شریفی بهبود کنترل ونظارت، افزیش ضریب ایمنی و امنیت اجتماعی، اصلاح ساختار، صرفه جویی و بهینه سازی 
مصرف سوخت، ارتقای سلامت و استفاده از بسترهای فناوری وتکنولوژی را از مزایای طرح ناوگان برشمرد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما