امروز، سه شنبه، ۲۹ مرداد ۱۳۹۸

تأمین مسکن منطبق با نیاز طبقات مختلف اجتماعی باید دنبال شود

مهندس جواد حق شناس معاون مسکن شهری بنیاد مسکن کشور در دیدار با  مهندس فیروز تکاور مدیر کل راه و شهر سازی فارس بر لزوم تأمین مسکن منطبق با نیاز طبقات مختلف اجتماعی تأکید کرد و بیان داشت: بنیاد مسکن در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت این رویکرد را با موفقیت دنبال کرده است.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، مهندس حق شناس در این نشست که با حضور مهندس عطاءا... زمانی مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس و جمعی از معاونان و مدیران این بنیاد انجام شد، اظهار داشت: مروري بر برنامه‌ها و سياست‌هاي اجرا شده در شش دهه اخير و بررسي مسائل بنيادي، ضرورت‌ها و نيز رويكردهاي حل مسئله و نيز روش‌هاي اجرايي استفاده شده براي حل مشكل مسكن گروه‌هاي كم درآمد، مي‌تواند در بردارنده تجاربي روشن از آثار و پيامدهاي سياست‌هاي اجرا شده و نيز معياري براي ارزيابي امكان‌سنجي سياست‌هاي جديد باشد.
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن کشور با تأکید بر اینکه بنیاد مسکن در همه عرصه هایی که نیاز به محرومیت زدایی بوده در کنار مردم به حل 
چالش های اجتماعی از جمله حاشیه نشینی کمک کرده است، گفت: احداث واحدهای مسکونی شهری در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت منطبق با نیاز طبقات مختلف در سال های گذشته به رفع محرومتی و رفع حاشیه نشینی در شهرهای بزرگ کمک کرده است.
مهندس حق شناس تأکید کرد: برنامه ریزی مسکن عمدتاً در سطح ملی انجام می شود. اخیراً در سطح استانی نیز طرح هایی برای برنامه ریزی مسکن تهیه شده  است در سطح محلی، در تهیه طرح های توسعه شهری، بر اساس پیش بینی های جمعیتی در افق این طرح ها، و یا سایر روش هایی چون روش مبتنی بر نیاز، کاربری مسکونی پیش بینی شده و فضاهای مورد نیاز برای توسعه مسکونی در شهرها مشخص می شوند.
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن بر لزوم استفاده از ظرفیت های قانونی برای تأمین مسکن نیازمندان تأکید کرد و گفت: اعطای تسهیلات برای ساخت مسکن توسط انبوه سازان، ساخت مسکن اجاره به شرط تملیک،  اعطای تسهیلات خرید مسکن کوچک، تشکیل صندوق های اعتباری محلی و رویکردهای دیگری مانند توجه به مسکن مهر از جمله روش هایی است که با قوت و ضعف در سال های مختلف پیگیری و دنبال شده و هر کدام از این روش ها در تأمین مسکن نیازمندان دستاوردهایی داشته است.
مهندس تکاور مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس نیز در این نشست بر لزوم اهتمام همه دستگاه ها برای تأمین مسکن نیازمندان تأکید کرد و ابرازداشت: تعداد 6 هزار واحد نیمه تمام در استان فارس وجود دارد که با حمایت  اعضای شورای مسکن استان و حمایت جدی وزارت راه و شهرسازی تا پایان 98 این تعداد نیز به اتمام خواهد رسید.
وی با بیان اینکه شورای مسکن استان مهم ترین مرجع تصمیم گیری در خصوص وضعیت مسکن می باشد، گفت: شورای مسکن استان فارس فعالیت خوبی دارد و در زمینه تأمین مسکن نیازمندان نیز اقدامات قابل توجهی انجام داده است.
مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس نیز با ارائه گزارشی از اجرای طرح های مسکن شهری در استان فارس اذعان داشت: از سال 92 تا کنون با فعالیت جدی بنیاد مسکن در زمینه تأمین مسکن شهری 2 هزار و 682 واحد مسکن شهری در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت دراستان فارس احداث شده است.
مهندس عطاءا... زمانی خاطر نشان کرد: دراین زمینه بیش از یک هزار و 300 میلیارد ریال هزینه و سرمایه گذاری شده است.
وی با بیان اینکه استان فارس بیش از 29 هزار واحد سهمیه مسکن مهر داشته، گفت: با مشارکت و آورده متقاضیان و ارائه تسهیلات عمده این سهیمه در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت این استان اجرایی و واگذار شده است.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما