امروز، سه شنبه، ۲۹ مرداد ۱۳۹۸

در کنفرانس ملی بهینه‌سازی و داده‌کاوی مهندسی برق و کامپیوتر مقاله علمی ارائه شد

با هدف ایجاد ارتباط و تعامل بین صنعت و دانشگاه توسط 2 تن از متخصصین  شرکت برق منطقه ای فارس، در کنفرانس ملی بهینه سازی و داده کاوی مهندسی برق و کامپیوتر مقاله علمی ارائه و به چاپ رسید.  
به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت برق 
منطقه ای فارس مهندس محمدعلی هرمزی مدیر امور انتقال نیروی برق شرق و جنوب در این خصوص گفت: بی تردید اهتمام، همدلی و همکاری در
زمینه های مختلف علمی و فنی موجب رشد و ارتقای سطح علمی و افزایش دانش سایرین 
خواهد شد. 
بر همین اساس مقاله طراحی فیلتر EMI ورودی مبدل BUCK و اثر آن بر روی ولتاژ خروجی با مشارکت دو تن از همکارانم در کنفرانس ملی بهینه سازی و داده کاوی مهندسی برق و کامپیوتر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد صفاشهر و شبیه سازی با نرم افزار  MATLAB ارائه گردید که خوشبختانه مورد قبول واقع شد. 
مهندس هرمزی به مفاد مقاله مزبور و خلاصه ای از کار انجام شده اشاره کرد و اظهار داشت: در طراحی منابع تغذیه سوئیچینگ، همیشه نیاز به یک فیلتر برای کاهش هارمونیک ها و نویزهای سوئیچینگ احساس شده است. در این طرح با استفاده از فیلترهای تداخل امواج الکترومغناطیسی EMIعلاوه بر رعایت استانداردهای موجود برای کاهش تداخلات الکترومغناطیسی، می توان مبدل و بار آن را از حالت های گذرای ولتاژ ورودی محافظت کرد.
وی افزود: ارائه یک طرح تفصیلی برای یک مبدل DC-DC با استفاده از یک فیلتر طراحی شده EMI با مشخصات استاندارد در ورودی مبدل برای گستره وسیعی از بارها به کار می رود که از تحلیل سیگنال کوچک این مبدل برای طراحی بهینه کنترلر و عناصر پسیو موجود در آن استفاده می شود. 
همچنین استفاده از فیلتر طراحی شده EMI در ورودی مبدل نشان می دهد که مبدل پیشنهادی کاملاً پایدار، دارای بازدهی بالا، ضریب توان نزدیک به یک و اعوجاج هارمونیکی کم 
می باشد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما