امروز، سه شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

کتاب ارزشمند سرویس، نگهداری و مهندسی سیستم اتوماسیون ABB سری ۵۰۰ منتشر شد

امروزه اتوماسیون صنعتی، کنترل و ابزار دقیق در صنایع، از کاربرد بسیارزیادی برخوردار بوده و یکی از مهمترین ارکان تولید صنعتی محسوب می شود.  این امر هر روز در صنعت برق کشور هوشمندتر شده و طيف وسيع‌تري از فناوري‌ها، تجهيزات و ارتباطات را در دل خود جاي مي‌دهد. علاوه بر این، پيچيدگي صنعت برق نیز،  اهميت کاربرد سیستم اتوماسيون را بیش از پیش افزايش داده است. 
به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت برق منطقه ای فارس مهندس حمزه روغنیان معاون بهره برداری شرکت برق منطقه ای فارس انتشار کتاب یاد شده را منحصر به فرد خواند و گفت: با عنایت به نقش سيستم هاي اتوماسيون و كنترل صنعتي مدرن در صنعت برق، مهندسين حوزه معاونت بهره برداري برق فارس، نتيجه تجربيات و تحقيقات علمي و عملي خود را از انواع سیستم های اتوماسیون استفاده شده در سطح  کشور استخراج نموده و کتاب ارزشمند سرویس، نگهداری و مهندسی سیستم اتوماسیون ABB سری 500 را با ویژگی های منحصر به فرد  به صورت ساده، روان و خودآموز تصویری به رشته تحریر در آورده و در اختیار علاقه مندان و متخصصین امر قرار داده اند تا با این روش بتوانند با تبادل دانش و استفاده مطلوب از تجربيات موفق ساير متخصصین صنعت برق،  از توان داخلی بهره برداری مناسب به عمل آورند.  
معاون بهره برداری برق فارس در ادامه افزود: کتاب حاضر به عنوان اولین راهنمای فارسی نرم افزار سیستم اتوماسیون در سطح کشور، بمنظور افزایش بهره وری و توسعه پژوهش‌هاي کاربردي منتشر و در اختیار سایر همکارانم در صنعت برق کشور قرار گرفته شده است. 
وی اظهار امیدواری کرد و خاطر نشان ساخت: امیدوارم متخصصين بخش صنعت و پژوهشگران پژوهش‌هاي کاربردي، با مشارکت فعال و اظهار نظر خود، در جهت هر چه پر بارتر شدن کوشش انجام شده، ما را در جهت تحقق اهداف صنعت برق کشور یاری فرمایند. 
مهندس روغنیان به اقدامات علمی انجام شده در برق فارس اشاره کرد و اظهار داشت:  شرکت برق منطقه ای فارس در ا متداد اقدامات علمی و عملی خود،  همچنین در راستای اجرایی شدن سیاست های کلان اقتصاد مقاومتی و تحقق فرامین مقام معظم رهبری، به عنوان يك شركت پيشتاز در زمينه هاي تحقيقاتي، مطالعاتي، ساخت تجهيزات و حمایت از کالای ایرانی، در صنعت برق كشور فعاليت چشمگیر دارد و تا كنون با همكاري دانشگاه شيراز، پارك علم و فن آوري، مؤسسه هاي دانش بنيان و دانشگاه صنعتي شيراز، به موفقيت هاي چشمگيري در زمينه توليدات ساخت داخل، با هدف توسعه فن آوری و ایجاد اشتغال، دستيابي پيدا 
كرده است.
وی در خاتمه گفت: از تمامی همکارانم که در انتشار این کتاب ارزشمند، تلاش و کوشش وافر مبذول داشته اند قدردانی و سپاسگزاری می نمایم و از درگاه خداوند سبحان، توفیقات روزافزونشان را در راستای اعتلای صنعت برق کشور خواستارم. 
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما