امروز، سه شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

دانشگاه‌های با کیفیت حفظ می‌شوند

معاون حقوقی و امورمجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به طرح آمایش سرزمینی در این وزارتخانه گفت: دانشگاه های دولتی که از نظر ظرفیت، امکانات و کیفیت آموزش در وضعیت مناسب هستند، حفظ می شوند و ارتقا می یابند.
به گزارش ایرنا، دکتر حسین سیمایی صراف سه شنبه در بازدید از دانشگاه فسا افزود: طرح آمایش سرزمینی یک برنامه کشوری با هدف کیفی سازی و ارتقای کیفیت 
است. 
معاون وزارت علوم، تحقیقات و فناوری همچنین گفت: دانشگاه فسا، دانشگاه معتبری در شرق استان فارس است که با برخورداری از 60 عضو هیأت علمی، یک هزار و 200 دانشجو و ظرفیت بالای علمی و پژوهشی قابل انحلال و ادغام نیست. 
امام جمعه فسا نیز در سخنانی در این آیین گفت: اجرای طرح آمایش سرزمینی در دانشگاه فسا موجب رضایتمندی دانشجویان، اساتید و مردم این شهر می شود و نیز موجبات پیشرفت پژوهشی در این دانشگاه را فراهم می کند. 
حجت الاسلام حسین جمالی زاده افزود: شهرستان فسا سابقه علمی درخشانی در طول تاریخ داراست و نیز این شهرستان در سطح استان دارای جایگاه ویژه ای است و در انقلاب، حمایت از نظام و حضور در دفاع از میهن اسلامی در جنگ تحمیلی نقش بسزایی داشته است. 
نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار داشت: مبنای گرفتاری های جامعه امروز عدم استفاده از علم و کار علمی است. 
محمد جمالی افزود: امروز باید به شعار اول انقلاب برگردیم و آن شعار این است که ما باید در اختیار انقلاب باشیم و با توجه به شرایط ویژه و حساس جامعه امروز بایستی هر فردی در جایگاه خودش، مسئولیت پذیری را 
ترویج دهد. 
معاون استاندار فارس و فرماندارویژه شهرستان فسا نیز در این باره اظهار داشت: یکی از سیاست های دولت ایجاد فضای آرام تعامل و همکاری در جهت رسیدن به هدف متعالی آموزش عالی است. 
سلیمان کرمی افزود: قطعاً جایگاه دانشگاه فسا به عنوان قطبی مؤثر در حوزه علمی، ملموس و عینی است و تاکنون اتفاقات و افتخارات بسیارخوبی نصیب این دانشگاه شده و امید است با تلاش و همگرایی به عنوان دانشگاه مادر معرفی شود. 
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما