امروز، سه شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

جزییات مصوبه دولت درباره تقسیمات کشوری در فارس اعلام شد

 مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری فارس، جزییات مربوط به مصوبه امروز چهارشنبه هیأت وزیران درباره تقسیمات کشوری در این استان را اعلام کرد.
 ابراهیم استوار میمندی چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بنا بر مصوبه چهارشنبه 22 اسفندماه هیأت وزیران، نام سه منطقه در استان فارس تغییر یافت و 2 دهستان نیز به بخش ارتقا یافتند. 
وی اظهار داشت: بنا بر این مصوبه، نام «بالاده» به «والاشهر» (شهرستان کازرون)، نام «عماد ده» به «عماد شهر» (شهرستان لارستان) و نام بخش «کُر» به کامفیروز شمالی (شهرستان مرودشت) تغییر یافت. 
مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری فارس گفت: با مصوبه هیأت وزیران، همچنین دهستان جوزار در شهرستان ممسنی به بخش ارتقا یافت. 
وی ادامه داد: بر این اساس، دهستان فسارود در شهرستان داراب نیز به بخش ارتقا یافت. 
استوار میمندی در بخش دیگری از این گفت و گو، گمانه زنی ها درباره شکل گیری شهرستان های جدید بر اساس مصوبه چهارشنبه هیأت وزیران را رد کرد و گفت: همه مصوبات جلسه امروز دولت درباره استان فارس به این پنج تغییر محدود بود و از این رو، انتظار می رود که مردم به شایعات مطرح شده در شبکه های اجتماعی اعتنایی نکنند و اخبار را از منابع رسمی دنبال کنند. 
هیأت وزیران در جلسه دیروز چهارشنبه خود به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری با تغییر و اصلاحات تقسیماتی در استان های فارس، اصفهان، خوزستان، آذربایجان غربی، اردبیل، بوشهر، سیستان و بلوچستان، قم، لرستان، مازندران، مرکزی و هرمزگان موافقت کرد.
در این جلسه ایجاد سه بخش، تبدیل دو روستا به شهر و تغییر نام 12 روستا، چهار بخش، پنج شهر و یک شهرستان در استان های فارس، اصفهان، خوزستان، آذربایجان غربی، اردبیل، بوشهر، سیستان و بلوچستان، قم، لرستان، مازندران، مرکزی و هرمزگان به تصویب هیأت وزیران رسید.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما