امروز، سه شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

شهردار صدرا: شهرداری صدرا از ابتدا نیز بدهکار پاکبانان نبوده بلکه پیمانکار به پاکبانان بدهکار بوده

عباس ملک زاده در گفت و گو با خبرنگار روزنامه «تماشا» با تأکید بر این موضوع که از ابتدا نیز شهرداری صدرا بدهی با پاکبانان نداشته است، اظهار کرد: پیمانکار سابق شهرداری صدرا تنها یک ماه از حقوق پاکبانان را پرداخت ننموده است و پرداخت حقوق آخر را به تحویل وسایل و حضور در محل شرکت و انجام مراحل تسویه نهایی با پاکبانان اعلام کرده است. 
عباس ملک زاده گفت: در شرایطی که برخی از شهرداری ها 
حدود ۸ تا ده ماه حقوق معوقه دارند خوشبختانه شهرداری صدرا تمام حقوق و مزایای پرسنل را به موقع پرداخت نموده است.
وی افزود: بودجه شهرداری صدرا در سال ۹۷ مبلغ ۶۳ میلیارد تومان برآورد شده بود اما با تلاش همکاران و شهروندان موفق به جذب ۱۰۰ میلیارد تومان شدیم بنابراین در چنین شرایطی چگونه می شود که حقوق پاکبانان را پرداخت ننمایم؟!
شهردار صدرا گفت: پیمانکار مربوط نیز با شهرداری صدرا تسویه حساب نموده است و مطالبات خود را دریافت کرده بنابراین اگر کارگران در دریافت حقوق خود با پیمانکار مشکلی داشته باشند وظیفه رسیدگی به این امر به عهده اداره کار بوده است.
شهردار صدرا در ادامه اضافه کرد: خوشبختانه این شهرداری با مشکل مالی مواجه نیست و تمام پروژه های شهرداری نیز فعال است.
* حقوق معوقه پاکبان‌های صدرا با پیگیری‌های شهرداری پرداخت شد
عباس ملک ‌شهردار صدرا گفت: حقوق دی ماه 97 پاکبان‌های شهر صدرا که جنجال‌هایی را نیز در پی داشت در روز گذشته (چهارشنبه) پرداخت شد.
ملک زاده ادامه داد: حقوق پاکبانان از سوی شهرداری به پیمانکار طرف قرارداد با شهرداری به موقع پرداخت شده بود اما پیمانکار حقوق پاکبان ها را سر وقت پرداخت نکرده بود که باعث ایجاد مشکلاتی شد، همچنین با مذاکراتی که با پیمانکار مربوط انجام شده مقرر گردید که سنوات 10 ماهه پاکبان‌های صدرا که پرداخت آن بر عهده پیمانکار بوده سریعاً محاسبه و این مبلغ نیز هفته آینده به حساب این افراد واریز شود.
شهردار صدرا اضافه کرد: حقوق بهمن ماه پاکبان‌های صدرا که طبق گفته پیمانکار جدید قرار بود فروردین 98 پرداخت شود، پیمانکار را ملزم کردیم تا 27 اسفند 97 به حساب این افراد واریز شود.
وی عنوان کرد: هشت نفر از پاکبان‌های صدرا به دلیل مسائل انضباطی و انجام تخلف از سوی پیمانکار اخراج شده بودند که با وساطت اعضای شورای شهر صدرا و مسئولان شهرداری این شهر مقرر شد که به تخلفات آنان رسیدگی شود و در صورت قابل چشم پوشی بودن مسائل انضباطی، این افراد به محل کار خود بازگردند. 
شهردار صدرا اظهار داشت: حدود 80 پاکبان در سطح شهر صدرا مشغول فعالیت هستند.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما