امروز، دوشنبه، ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

این پروژه در هفته دولت سال ۹۸ افتتاح می‌گردد

گزارش و عکس: حجت رحیمی- تماشا
روز گذشته وزیر ورزش و جوانان برای چندمین بار در سال جاری میهمان فارسی ها بود تا در روزهای پایانی سال 97 نیز پروژه های ورزشی دیگری را افتتاح نماید و سرانه ورزش استان افزایش یابد و همچنین فارس دارای یک مجموعه سوارکاری کم نظیر در کشور و بی نظیر در جنوب کشور گردد. 
در سفر دیروز وزیر ورزش و جوانان کشور وی ابتدا به بازدید سالن سرپوشیده با گنجایش شش هزار نفر تماشاگر شیراز رفت. در بازدید دیروز مهندس سلطانی فر از مجموعه در حال احداث 6 هزار نفری واقع در بولوار حسینی الهاشمی نوید افتتاح این مجموعه در هفته دولت سال 98 را به اهالی ورزش شیراز و فارس داد.
مهندس سلطانی‌فر در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ساخت سالن شش هزار نفری بزرگ شهر شیراز از مصوبات سفر مقام معظم رهبری در سال 87 به استان فارس است، اظهار داشت: برای تکمیل این طرح بزرگ ورزشی تا کنون 30 میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شده و تا زمان بهره برداری نیز نیاز به 17 میلیاردتومان دیگر اعتبار 
است.
وی بیان کرد: در نقاط مختلف کشور 10 سالن شش هزارنفری در حال ساخت است که پروژه شیراز از جمله طرح‌هایی است که 75 تا 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و امیدواریم در هفته دولت سال 98 افتتاح شود. این سالن جزو ده سالن بزرگی است که احداث آن در مراکز استان های مختلف از 10 تا 15 سال پیش آغاز شده بود اما کار و فعالیت عمرانی آنها متوقف شد، ما از نزدیک به دوسال پیش توانستیم با وجود محدودیت های منابعی که بود در این پروژه ها، برای افتتاح شروع به کار کنیم.
وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: از این ده پروژه دو تا سه پروژه نسبت به دیگران پیشرفت دیگری داشته اند که سالن شش هزار نفری شیراز یکی از آنهاست.
امیدواریم تا هفته دولت 98 پروژه شیراز و شهرهایی مثل کرج، سنندج، کرمانشاه و ساری آماده افتتاح 
شوند.
وی ادامه داد: این پروژه 70درصد پیشرفت فیزیکی داشته و با توجه به مصالح موجود در آن می‌توان این پیشرفت را 75تا 80 درصد دانست، این سالن در صورت تکمیل یکی از 
سالن های زیبای ایران خواهد شد که در کنار ورزشگاه زیبای پارس استان فارس را در شرایط خوبی برای میزبانی و برگزاری مسابقات قرار می‌دهد.
مهندس سلطانی فر تأکید کرد: استان فارس از نظر ورزشی شرایط مطلوبی دارد و در سال‌های اخیر از نظر زیرساخت و افزایش سرانه ورزشی، میزبانی برگزاری مسابقات و رویدادهای مختلف بین‌المللی و کشوری، عملکردی مطلوب داشته است. ما همواره از ورزش فارس خبرهای خوبی شنیده ایم و امیدوارم این خبرها در آینده بیشتر شنیده شود.
وی گفت: یکی از خلأهای موجود در فارس نداشتن تیم لیگ برتری فوتبال است چون در گذشته با حضور فجر و برق فارس دارای دو سهمیه بود، در حال حاضر نیز فوتبالیست های 
خوبی از فارس در تیم های مختلف لیگ برتری حضور دارند. امیدواریم با حمایت استاندار فارس و مسئولین فارس به همراه مجموعه همکاران ما در اداره ورزش و جوانان این خلأ نیز پر شود.
وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه تنها خلأ بزرگ در ورزش استان فارس نداشتن یک تیم در لیگ برتر فوتبال است، خاطرنشان کرد: در گذشته فارس تیم‌های خوبی از جمله برق شیراز و فجر شهید سپاسی را در  لیگ برتر داشت و بازیکنان فراوانی به فوتبال ایران معرفی کرده‌اند که در حال حاضر این تیم‌ها در دسته‌های پایین‌تر بازی می‌کنند که اداره کل ورزش و جوانان و استاندار فارس نیز تلاش خود را بکار گرفته تا در این زمینه نیز مشکلات موجود برطرف و شاهد حضور تیم‌های فوتبال فارس در لیگ برتر باشیم.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما