امروز، پنج شنبه، ۳ بهمن ۱۳۹۸

شیراز صاحب نخستین بازار تخصصی مادر و کودک می‌شود

حسین حسن‌پور- تماشا               عکاس: صادق درنیانی
در شب گذشته مراسم جشنی با حضور مدیریت و معاونین بانک صادرات، مدیرعامل برند فروشگاهی هایپرمی، هیأت مدیره شرکت سپهر فارس و دیگر مسئولین شهری به مناسبت میلاد حضرت فاطمه(س) و گرامیداشت مقام مادر جشن مردمی در مجتمع تجاری تفریحی مشیر برگزار شد و طی آن از برند فروشگاه زنجیره‌ای هایپرمی رونمایی گردید. 
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه سپهر فارس اعلام کرد که نخستین بازار تخصصی خانواده در جنوب کشور، در مرکز شهر شیراز ایجاد شده و طی ماه‌های آینده راه‌اندازی خواهد شد.
مهندس محمدرضا دیهیمی اظهار کرد: بازار مادر و کودک شیراز، با استفاده از معماری اصیل ایرانی و اقتباس از مجموعه ارگ کریمخانی طراحی و احداث شده و در برگیرنده مجموعه‌ای تفریحی، تجاری، فرهنگی و هنری با محوریت خانواده به ویژه مادر و کودک است.
وی با بیان اینکه این پروژه بیش از یک طرح سرمایه‌گذاری بوده و به عنوان طرح عمرانی و مؤثر در ارتقای وضعیت فرهنگی، معیشتی و منظر شهری محدوده مرکزی شیراز محسوب می‌شود، افزود: پیش از آغاز عملیات اجرایی این پروژه، اغلب سرمایه‌گذاران موافق اجرای آن حداقل در این نقطه از شیراز نبودند اما وجود فاکتورهایی ما را متقاعد کرد که این منطقه، بهترین مکان برای اجرای چنین پروژه‌ای است.
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه سپهر فارس با بیان اینکه پروه مشیر در زمینی به مساحت 12 هزار مترمربع با زیربنای 80 هزار مترمربع در حال احداث است، وجود 900 واحد پارکینگ، هایپرمارکتی با وسعت هشت هزار مترمربع، 320 واحد تجاری و یک بام سبز را از کاربری‌های تعریف شده این پروژه ذکر کرد و افزود: بام سبز این پروژه هم جنبه تفریحی و هم شهرسازی دارد.
مهندس دیهیمی با بیان اینکه شاید در نظر اول کاربری‌های متعددی برای این مجموعه پیش‌بینی می‌شد، گفت: پس از بررسی و مشاوره با صاحب‌نظران، مقرر شد برای نخستین بار در جنوب کشور و شهر شیراز یک بازار تخصصی تحت عنوان مادر، کودک و خانواده احداث شود که در نهایت مخاطب پروژه را صرفاً خانواده قرار دادیم.
وی با اشاره به طراحی امکانات تفریحی، فرهنگی و هنری اعم از شهر بازی، سینما، غرفه‌های عرضه محصولات فرهنگی و صنایع دستی در این پروژه، اضافه کرد: این پروژه از نظر هندسی در مرکزی‌ترین نقطه شیراز که محل خرید سنتی افراد محسوب می‌شود قرار دارد و کل هزینه احداث آن با شرایط امروز، 2 هزار میلیارد ریال بوده که تاکنون 70 درصد آن هزینه شده است.
مهندس دیهیمی عمران و آبادی در منطقه مرکزی شیراز، ایجاد انگیزه و تشویق بیشتر مردم برای تردد در مرکز شهر، تسریع در ارائه تسهیلات برای خرید روزانه مردم، رفع نیاز به یک بازار متخصص مادر و کودک و.. را تأثیرات مهم این پروژه عنوان کرد.
وی خاطرنشان کرد: هم‌اینک 300 نفر در عملیات اجرایی این پروژه مشغول به کار هستند و پیش‌بینی می‌شود با تکمیل آن حداقل دو هزار نفر به طور مستقیم وارد چرخه اشتغال شوند.
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه سپهر فارس با تأکید بر اینکه این پروژه بستر و فضایی مناسب برای حضور تولیدکنندگان استان بدون هیچ هزینه جانبی برای عرضه محصولات ایجاد خواهد کرد، گفت: فاز اول این پروژه در سال 98 به بهره‌برداری می‌رسد؛ در سال 99 پروژه طبق زمانبندی تکمیل خواهد شد.
* مدیرعامل و عضو هیأت مدیره فروشگاه‌های زنجیره‌ای هایپرمی: مشتری در فروشگاه‌های «هایپرمی» لذت یک خرید خوب را تجربه خواهد کرد
مدیرعامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای هایپرمی در آیین رونمایی از تابلو این فروشگاه در مجتمع تجاری تفریحی مشیر اظهار کرد: فروشگاه‌های زنجیره‌ای هایپرمی از سال 91 شروع به فعالیت در عرضه خرده فروشی داشته و صرفاً بهره‌بردار فروشگاه‌های بزرگ است و در حال حاضر 17 فروشگاه در شهرهای تهران، کرج، اصفهان، مشهد، تبریز و مازندران دارد و به زودی 3 فروشگاه دیگر در حال تجهیز و راه‌اندازی است و تعداد این فروشگاه‌ها به 20 عدد خواهد رسید.
منصور عالی‌پور با بیان اینکه تنوع کالایی در فروشگاه‌های بزرگ هایپرمی به 5 هزار قلم می‌رسد، گفت: هایپرمی، با تنوع چشمگیر کالایی در گروه‌های مواد غذایی و آشامیدنی، بهداشتی و آرایشی، پوشاک و منسوجات، لوازم خانگی و اداری و ... توانسته است به عنوان یک فروشگاه بزرگ با سبد کالایی کامل و متنوع از برندهای معتبر ملی و بین‌المللی جایگاه ویژه‌ای در میان عموم مخاطبین داشته باشد.
وی افزود: هایپرمی برند تجاری شرکت بازرگانی سامان‌اندیشان امرتات و متعلق به بخش خصوصی است که در حال حاضر حدود 17 هزار به طور مستقیم در این شرکت مشغول به کار هستند.
مدیرعامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای هایپرمی با بیان اینکه شهر شیراز به عنوان یک شهر بزرگ و تاریخی که دارای مردمان خوب و با فرهنگ و پرجمعیتی است، اظهار کرد: یکی از اهداف تعیین شده برای حضور هایپرمی در این شهر برای توسعه و راه‌اندازی فروشگاهی در خور شأن و منزلت همشهریان شیرازی بود که به یاری پروردگار این توفیق در حال تحقق است و با قرارداد منعقد شده فی مابین این شرکت و شرکت سرمایه‌گذاری توسعه سپهر فارس در سال 98 افتتاح و راه‌اندازی خواهد شد.
عالی‌پور با بیان اینکه وجود فروشگاه‌های بزرگ به عنوان زیرساخت و توسعه شهرهای بزرگ از الزامات است، گفت: شهر شیراز با جمعیت فعلی قطعاً نیاز ضروری به این فروشگاه‌ها خواهد داشت.
وی با بیان اینکه هایپرمی به عنوان یک فروشگاه پیشرو در صنعت خرده‌فروشی علاوه بر تأمین نیازهای اولیه مشتریان خود سعی کرده کالاهای با کیفیت و شناخته شده را با قیمت‌های مناسب در اختیار مشتریان قرار دهد، افزود: از ویژگی‌های خاص هاپیرمی خدمات خوبی است که به مشتریان عرضه خواهد شد در این راستا باشگاه مشتریان به عنوان خدمات منحصر بفرد هایپرمی محیطی را ایجاد کرده که مشتری رابطه‌ای صمیمانه و نزدیک با محل خرید خود را تجربه خواهد کرد.
مدیرعامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای هایپرمی با بیان اینکه امتیازهای قابل تبدیل به مبلغ و تخفیفات خاص اعضای باشگاه و همچنین قرعه‌کشی‌های مستمری که برای اعضا انجام می‌شود کاملاً فضای خرید را با تنوع همراه کرده و مشتریان هایپرمی از این موضوع به عنوان لذت یک خرید خوب را تجربه خواهند کرد و در کنار تخفیفات دائمی، جشن‌های مناسبتی، خانه کودک و همچنین پارکینگ مناسب سعی شده همشهریان شیرازی بدون دغدغه و نگرانی‌هایی که معمولاً در خرید ایجاد می‌شود حس آرامش و رضایتمندی را در خرید خود کسب نمایند.
عالی‌پور با اشاره به تأثیر مثبت راه‌اندازی این فروشگاه در شیراز اظهار کرد: با راه‌اندازی این فروشگاه یکی از مواردی که هایپرمی به دنبال آن است ایجاد ارتباط مستقیم با تولیدکنندگان کالا در استان فارس خواهد بود با توجه به اینکه این استان به عنوان یکی از قطب‌های تولیدی در کشور مطرح است و قطعاً از این ظرفیت برای تأمین کالا در فروشگاه‌های خود بهره‌مند خواهد شد.
وی با بیان اینکه یکی از معضلات فعلی کشور ایجاد اشتغال برای فرزندان و جوانان تحصیلکرده خود است، گفت: در این فروشگاه حدود دویست نفر به صورت مستقیم و 350 نفر به صورت غیرمستقیم مشغول به کار خواهند شد.
مدیرعامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای هایپرمی با بیان اینکه ساعت کار فروشگاه‌های هایپرمی از هشت و نیم صبح لغایت 24 خواهد بود، اظهار کرد: با توجه به اینکه در مرکز شهر هایپری وجود ندارد و هایپرمی به عنوان اولین و در مرکز شهر شیراز با توانایی‌هایی که مجتمع مشیر برای جلب نظر مردم عزیز شهر شیراز ایجاد خواهد کرد به نظرم یکی از بهترین مکان‌ها برای تفریح و خرید خانواده‌های شیرازی خواهد شد و از مردم عزیز این شهر تقاضای حمایت و پشتیبانی برای این سرمایه‌گذاری کلان را دارم تا بتوانند شرکت‌های خصوصی را برای سرمایه‌گذاری بیشتر در این شهر دلگرم کنند.
* در بازار تخصصی مادر و کودک مشیر، از تابلو اولین شعبه هایپرمی در شیراز رونمایی شد
در ادامه این مراسم ضمن اطلاع‌رسانی از حضور هجدهمین شعبه سراسری هایپرمی که برای اولین بار در شیراز حضور یافته و آماده ارائه مایحتاج شهروندان با قیمت و کیفیت مناسب تا چند ماه دیگر می‌شود، از تابلو این فروشگاه زنجیره‌ای رونمایی شد.
در این مراسم مهندس رفیعی مشاور شرکت توسعه سپهر نیز با اشاره به ظرفیت‌های دیده شده در مجتمع تجاری مشیر به عنوان یک پروژه اقتصادی شهری گفت: مجتمع تجاری مشیر به عنوان اولین بازار تخصصی مادر و کودک برای ارائه ملزومات مادران و کودکان در حال آماده سازی است. همچنین حضور برند مطرح هایپرمی که دارای ۱۸ شعبه در سراسر کشور است و به عنوان یک برند ایرانی ممتاز شناخته می‌شود از ظرفیت‌های این پروژه است.
در بخش دیگر این مراسم به پاس گرامیداشت مقام مادر از مادران شهید سلطانی‌نژاد، استدلال و ترابی نیز تجلیل شد.
همچنین در پایان مراسم با نورافشانی از تابلو هایپرمی رونمایی شد. لازم به ذکر است؛ هایپرمی به عنوان بزرگ‌ترین هایپرمارکت خطی در مساحت ۸۰۰۰ متر در مجتمع تجاری تخصصی مشیر در حال آماده‌سازی است و تا چند ماه دیگر آماده ارائه خدمات و کالا به همشهریان شیرازی خواهد بود.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما