امروز، یک شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۱

نبرد همسایه‌ها در لیگ یک

دیدار تیم های قشقایی شیراز و مس کرمان در رقابت های فوتبال دسته یک کشور که در همسایگی یکدیگر قرار دارند، می تواند جذاب باشد.
این بازی که از هفته بیست و چهارم این رقابت ها امروز
(سه شنبه) برگزار می شود، دو تیم در حالی به مصاف هم خواهند رفت که در رده ششم و هفتم جدول جای دارند و این امرنیز موجب حساسیت بازی خواهد شد.
تیم قشقایی شیراز که پس از 2 برد پی در پی خارج از خانه به وضعیت خود در جدول سر و سامان داده بود، در گام سوم مقابل همشهریش فجر سپاسی شکست خورد تا نوار 
پیروزی های پی در پی این تیم پاره شود.
با این وجود مهدی فروردین که پس از رفتن ابراهیم طالبی هدایت این تیم را بر عهده گرفت، تیم جوان و یکدستی ساخته است که اکثر آنها را بازیکنان بومی تشکیل می دهند.
شاگردان مهدی فروردین اگر از شوک باخت برابر فجر خارج شده باشند می توانند در کرمان تیم مس را که خوب هم بازی می کند، متوقف کنند.
قشقایی، برای بازی مقابل تیم مس کرمان تمام بازیکنان خود را در اختیار دارد که این امر نقطه قوت محسوب می شود تا با استفاده از بهترین ترکیب در روزی که مس کرمان 2 بازیکن اصلی خود را در اختیار ندارد، از این فرصت استفاده و دروازه این تیم را باز کند.
قشقایی ها خوب فوتبال بازی می کنند و با کارهای ترکیبی خود را تا پشت محوطه حریفان هم می رسانند اما دراین منطقه که سرنوشت ساز است مهاجمان این تیم خوب کار نمی کنند و فرصت های زیادی از دست می رود که به ضرر تیم در پایان بازی است.
قطعاً سرمربی قشقایی برای برطرف کردن چالش گلزنی تمرینات بیشتری را برای مهاجمانش در موقع تمرین 
می گذارد.
اما تیم مس کرمان که در این دیدار میزبان است، با تیم دوم جدول چهار امتیاز فاصله دارد از این رو یکی از تیم های مدعی است و در این بازی خانگی هم سعی دارد پیروز شود تا به جمع تیم ها بالای جدول بپیوندد.
این تیم اگرچه میلاد باقری و وحید اسماعیلی را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد اما مصصم است در این بازی پیروز شود و همین امر کار را برای تیم میهمان سخت خواهد کرد اگر چه تیم قشقایی هم شانس بُردن در این بازی را دارد.
هم اینک در جدول رده بندی تیم مس کرمان با 32 امتیاز در رده ششم است و تیم قشقایی هم با 28 امتیاز عنوان هفتم را در اختیار دارد.
در بالای جدول گل گهر سیرجان با 41 امتیاز فاصله خود را با تیم دوم جدول زیاد کرده است، تیم های سرخپوشان پاکدشت تهران و گل ریحان البرز هم با 36 امتیاز در تعقیب صدرنشین هستند.
دیدارتیم های قشقایی شیراز و مس کرمان در رقابت های فوتبال دسته یک کشور امروز (سه شنبه سی ام بهمن) در کرمان بر گزار می شود.
* تیم فوتبال فجر شهید سپاسی شیراز استراحت دارد 
تیم فوتبال فجرشهید سپاسی شیراز دیگر نماینده فارس در هفته بیست و چهارم استراحت دارد تا شاگردان داوود مهابادی که این روزها متحول شده اند و خوب بازی می کنند، از این فرصت به تجدید قوای خود می پردازند.
تیم فجر هم اینک در جدول رده بندی با 26 امتیاز در رده هشتم است و خود را به همشهریش نزدیک کرده است.
رقابت های فوتبال دسته یک کشور در فصل جاری با 18 تیم قرعه کشی شد اما به دلیل خروج تیم های سیاه جامگان مشهد و نفت تهران ازجدول رده بندی، دو بازی کمتر شده وبه همین دلیل که هرهفته دو تیم به استراحت می پردازند.
در رقابت های فوتبال دسته یک 16 تیم حضور دارند و پس از انجام 30 بازی تیم های اول و دوم جدول جواز صعود به لیگ برتر فصل 98 را دریافت خواهند کرد و سه تیم انتهای جدول هم به دسته دوم می روند.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما