امروز، چهار شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۸

آغاز المپیاد ورزشی دانشجویان کشور به میزبانی شیراز از ۲۹ تیرماه ۹۷

 سیده ناهید تقویان- تماشا
دانشگاه شیراز میزبان چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشجویان کشور خواهد بود و آیین گشایش این المپیاد نیز 29تیرماه در پردیس ارم برگزار می شود.
به گزارش «تماشا» چهاردهمین المپیاد دانشجویی کشور هفته آینده (29 تیرماه) رسماً در زمین چمن دانشگاه شیراز واقع در پردیس ارم گشایش خواهد یافت که طی آن دانشجویان ورزشکار سراسر کشور در رشته‌های گوناگون ورزشی به رقابت می‌پردازند.
معاون فرهنگی، دانشجویی دانشگاه شیراز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه 6 هزار ورزشکار دختر و پسر از سراسر کشور در المپیاد دانشجویی به شیراز خواهند آمد، اظهار داشت: دانشگاه شیراز با آمادگی کامل به استقبال این رویداد خواهد رفت.
غلامرضا رخشنده‌رو افزود: دانشگاه‌های بزرگ کشور کاندیدای برگزاری این المپیاد بودند که افتخار میزبانی نصیب دانشگاه شیراز شد و در این راستا سالن‌های ورزشی، غذاخوری و محل اسکان ورزشکاران که پس از سال‌ها فرسوده شده بود تعمیر و بازسازی‌شده است که یکی از مزایای میزبانی اختصاص بودجه به همین امور است.
سید مجتبی واعظی قائم‌مقام معاون فرهنگی، دانشجویی دانشگاه شیراز نیز در این نشست اظهار داشت: رقابت‌های بانوان از 27 تیرماه آغاز و 5 مردادماه به اتمام خواهد رسید، ضمن اینکه مسابقات پسران نیز از 10 مردادماه آغاز و 19 مردادماه به پایان می‌رسد.
وی افزود: این المپیاد صرفاً ورزشی نیست بلکه برنامه‌های فرهنگی نظیر معرفی اماکن گردشگری استان فارس، تدارک غرفه‌هایی که به معرفی این استان می‌پردازد و... در دستور کار خواهد بود.
فرهاد دریانوش دبیر کل اجرایی چهاردهمین المپیاد دانشجویی کشور نیز در ادامه این نشست خبری اظهار داشت: مجموع ورزشکاران به همراه تیم داوری و سرپرستی مسابقات حدود 8 هزار نفر خواهند بود که تیم ملی دانشجویی کشور نیز از همین رقابت‌ها انتخاب 
خواهد شد.
وی افزود: رقابت‌های دختران از 27 تیرماه 97 آغاز می‌شود اما افتتاحیه روز 29 تیرماه خواهد بود، ضمن اینکه مراسم افتتاحیه پسران نیز 12 مرداد در زمین چمن دانشگاه شیراز است.
دریانوش همچنین گفت: با برگزاری المپیاد دانشجویی سرانه ورزشی دانشگاه شیراز نیز افزایش پیداکرده و با توجه به بازسازی اماکن ورزشی و خوابگاه‌ها، مزایای این میزبانی برای دانشجویان شیرازی باقی خواهد ماند.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما