امروز، شنبه، ۲ شهریور ۱۳۹۸

جذب بيش از ۵۹۷۰ سرمايه‌گذار در شهرك‌هاي صنعتي فارس

همزمان با گرامیداشت ایام ا... دهه مبارک فجر با برگزاری مراسمی جشن چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی در شهرک صنعتی بزرگ شیراز برگزار شد.
در این مراسم که به همت شرکت خدماتی شهرک صنعتی بزرگ شیراز و سازمان بسیج کارگری سپاه فجر فارس و با حمایت شرکت شهرک های صنعتی فارس، با حضور فعالان صنعتی و تشکل‌های کارگری برگزار شد با برگزاری ویژه برنامه هايی چهلمين سالگره پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی گرامی داشته شد.
رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس در این مراسم در سخنانی با گرامیداشت ایام دهه فجر و تبريك چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، شهرک های صنعتی را مولود انقلاب اسلامی دانست و گفت: در استان فارس، زيرساخت هاي 
شهرک های صنعتی درقبل از انقلاب وجود نداشت اما به برکت پيروزي انقلاب شکوهمند اسلامی و با فعالیت ها و تلاش های 
انجام شده،هم اکنون ۶۱ شهرک و ناحیه صنعتی در سراسر استان ایجاد و کار جذب سرمایه گذار و واگذاری زمین به متقاضیان را انجام میدهد. 
احد فتوحي افزود: هم اکنون در تمامی شهرستانهای استان فارس حداقل یک شهرک صنعتی مستقر و زیرساخت های لازم برای جذب سرمایه گذار و توسعه صنعتی و ایجاد اشتغال پایدار فراهم شده است 
مديرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس در ادامه با بیان اینکه تاکنون در شهرکها و نواحی صنعتی استان افزون بر ۵۹۷۰ سرمایه‌گذار نسبت به انعقاد قرارداد و دریافت زمین اقدام کردند: گفت بیش از هزار و ۷۰۰ هکتار زمین به این سرمایه گذاران واگذار شده است.
فتوحی همچنین با بیان اینکه در حال حاضر دو هزار و ۹۷۵ واحد بهره بردار با اشتغالزایی افزون بر ۳۴ هزار و ۷۰۰ نفر و سرمایه گذاری ۲۲ هزار میلیارد ریال در شهرک های صنعتی استان مشغول به فعالیت و تولید هستند، گفت: ۲۹۹۶ واحد صنعتی نیزدر مرحله ساخت و ساز قرار دارد.
 وی در ادامه با بیان اینکه واحدهای صنعتی و برندهای مطرحی در شهرک ها 
و نواحی صنعتی استان مشغول به فعالیت هستند، گفت: برخی از این واحدها در سطوح جهانی مطرح هستند و تولیدات آنها در تراز جهانی است. 
مديرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در ادامه به نقش مهم صنعتگران در جهاد اقتصادی و توليد كالاي ايراني كه همواره مورد توجه و تأکید رهبر معظم انقلاب است، اشاره کرد و گفت: صنعتگران ما در عرصه های مختلف نشان دادند که پایبند به نظام انقلاب و رهبري هستند و با تولیدات خود این موضوع را نشان داده اند.
 احد فتوحي افزود: حمایت از سرمایه گذاران 
و فعالان اقتصادی به عنوان رکن مهم مورد توجه است و در این زمینه مسائل و مشکلات صنعتگران به صورت روزانه رصد و بررسی و رفع می شود.
 وی در پایان سخنانش تصریح کرد: زيرساخت‌های مناسبی در شهر كها و نواحی استان ایجاد شده و ظرفیت و بستر جذب سرمایه گذار فراهم است و در اين زمينه مشوق هاي مناسبي به فعالان صنعتي اختصاص مي يابد تا شاخص هاي توليد و اشتغال ارتقا يابد.
مدیرعامل شرکت خدماتی شهرک صنعتی بزرگ شیراز نيز در سخنانی در این مراسم با اشاره به توانمندی ها و ظرفیت های موجود در شهرک صنعتی بزرگ شیراز به عنوان بزرگ ترین شهرک صنعتی جنوب کشور و یکی از بزرگ ترین شهرک های صنعتی در ایران گفت: در این شهرک صنعتی برای بیش از ۱۷ هزار و ۳۰۰ كه بيمه شده مستقيم تأمین اجتماعی هستند بصورت پايدار شغل ایجاد شده است 
جواد باصري با اشاره به فعالیت های انجام شده در شهرک صنعتی در حوزه ارائه خدمات نرم افزاري و سخت افزاري به صنعتگران و نيز وجود زيرساخت ها گفت: شهرک صنعتی شیراز تنها شهرک صنعتی در کشور است که خدمات موجود در به صورت الکترونیک به صنعتگران ارائه می شود.
 وی با اشاره به حمایت و همراهی مسئولان سپاه فجر و سازمان بسیج کارگری به منظور رفع مشکلات صنعتگران در این شهرک صنعتی گفت: با حمایت‌های انجام شده و تعامل بین نهادها سازمان ها و نیز همكاري مناسب شهرداری شیراز، ارائه برخی خدمات نظیر اورژانس برفراري خط اتوبوسراني، راهبري و ارائه خدمات 
آتش نشانی و جمع آوری پسماندها به نحو مناسب می شود.
باصری همچنین با بیان اینکه هوشمند سازی شهرک صنعتی در اولویت برنامه ها قرار دارد از انتخاب این شهرک صنعتی به عنوان شهرک نمونه صنعتی کشور توسط سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران خبر داد و گفت: امیدواریم حرکت رو به رشد و فعالیت ها در شهرک صنعتی تداوم داشته باشد.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما