امروز، شنبه، ۲ شهریور ۱۳۹۸

غیرعلمی بودن برخی پروژه‌های ورزشی آنها را به انبار علوفه در روستاها تبدیل کرده است

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس با انتقاد از 
بی برنامگی در جانمایی و احداث پروژه های ورزشی در گذشته گفت: غیرعلمی بودن برخی پروژه های ورزشی درگذشته آنها را به انبار علوفه در روستاها تبدیل کرده است. 
به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان فارس، حیدرعلی کامیاب در نشست تخصصی کارکنان فنی و مهندسی وزارت ورزش و جوانان سه استان فارس، کرمان و هرمزگان سخن می گفت، نقش دفاتر فنی ادارات کل در وزارت ورزش و جوانان را نقشی مهم و تأثیرگذار ارزیابی کرد و افزود: اهمیت این نقش برلزوم ترسیم یک نگاه ویژه به این دفاتر می افزاید.
وی با اشاره به اعتبارات ورزش در حوزه عمرانی گفت: ظرفیت های خوب قانونی شرایط فعالیت عمرانی در حوزه ورزش و جوانان را با گذشته متفاوت کرده است.
کامیاب با بیان اینکه در گذشته یک اداره کل با افتتاح تنها یک پروژه عنوان دستگاه برتر رابه خود اختصاص می داد،
افزود: در سال جاری در فارس بیش از 100 پروژه ورزشی احداث و به بهره برداری رسیده است.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس بر لزوم تقویت نیروی انسانی متخصص در بدنه دفاتر فنی ادارات کل تأکید کرد و افزود: ما برای تأمین منابع انسانی در دفاتر فنی با مشکل مواجه هستیم.
وی استخدام 120 نفر درکل کشور برای پیوستن به وزارت ورزش و آنهم صرفاً از جنس ورزش را ظرفیتی ناچیز برای ایجاد انگیزه در دفاتر فنی دانست و گفت: مرتفع شدن مشکل استخدام نیروهای شاغل در دفاتر فنی ضمن ایجاد انگیزه، بسیاری از مشکلات موجود را مرتفع 
خواهد ساخت.
کامیاب امنیت خاطر در نیروی انسانی را پیش نیاز 
بهره وری ایده آل دانست و گفت: وضعیت حقوق و معیشت بزرگ ترین دغدغه نیروی انسانی در دفاتر فنی است.
وی با بیان اینکه وزارت ورزش میراث دار بسیاری از 
طرح های عمرانی نیمه تمام باقی مانده از دولت قبل بوده است، افزود:حدود 280 پروژه نیمه تمام ورزشی میراث دولت قبل بود که اکنون بیش از 230 پروژه آن به 
بهره برداری رسیده است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس در کنار این تعداد پروژه به بهره برداری رسیده ،بیش از 230پروژه ورزشی دیگر نیز در چهار سال گذشته در استان فارس احداث و به بهره برداری رسیده است.
کامیاب با بیان اینکه برنامه محوری اصل زیربنایی برای احداث یک پروژه ورزشی است، افزود: در دوره گذشته یک نماینده برای کسب رای دریک روستا با جمعیت زیر 1000 نفر کلنگ احداث یک سالن ورزشی را به زمین می زد که به هیچ عنوان توجیه نداشت.
وی خواستار تجدیدنظر در احداث اینگونه پروژه ها شد و گفت: غیرعلمی بودن برخی پروژه های ورزشی در گذشته آنها را به انبار علوفه در روستاها تبدیل کرده است.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس یکی از معضلات ادارات ورزش و جوانان در حوزه عمرانی را ناکارا بودن اینگونه سالن ها عنوان کرد و افزود: برخی از اینگونه سالن ها را هیچ کس حتی به صورت رایگان هم تحویل نمی گیرد!
کامیاب ساخت بیش از 60 پروژه ورزشی از این دست در استان فارس را هدر دادن بیت المال دانست و گفت: متأسفانه ساخت و تکمیل این پروژه ها جزو کارهای خوب یک مدیرکل مانند من محسوب می شود.
وی در بخش دیگری از صحبت هایش با تقدیر از حضور خیرین در حوزه ورزش نیز گفت: حضور این گونه انسان ها یک اتفاق خوب در ورزش کشور محسوب می شود.
کامیاب به افتتاح سالن روستای بلغان شهرستان جویم با اعتبار 5 میلیارد تومان توسط خیری به نام حسن پور در یک ماه ونیم پیش اشاره کرد و گفت: ظرفیت خیرین در فارس ظرفیتی قابل اتکا و خوب محسوب می شود.
گفتنی است که در فارس 60 خیر ورزش یار حضور دارد که درچند سال گذشته بیش از 150میلیارد تومان در حوزه ورزش هزینه کرده اند.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما