امروز، شنبه، ۲ شهریور ۱۳۹۸

نتایج ما در مسابقات مختلف همچون رقابت‌های آسیایی و پارآسیایی در پنجاه سال ورزش فارس بی‌نظیر بوده است

فرزانه قنبر دزفولی- تماشا
* افزایش سهم ورزش د‌‌ر ارتقای سلامتی مرد‌‌م استان، افزایش سهم ورزش د‌‌ر بهبود‌‌ فرهنگ مرد‌‌م استان، افزایش سهم ورزش فارس د‌‌ر ارتقای هویت، عزت و اقتد‌‌ار ملی، افزایش سهم ورزش د‌‌ر رونق اقتصاد‌‌ی استان از اهد‌‌اف کلان طرح چشم‌اند‌‌از ورزش فارس است
دکتر محسن سالاری معاون توسعه امور ورزش اداره ورزش و جوانان استان فارس در این نشست با بیان اینکه نگاه اداره ورزش و جوانان استان فارس در حوزه ورزش نگاه 
برنامه مداری است، اظهار کرد: در استان فارس تدابیر لازم جهت تدوین برنامه راهبردی صورت گرفته است اما چگونگی اجرای این برنامه نیز برای ما بسیار حائز اهمیت است و مورد توجه قرار دادن این مسئله که برنامه های تدوین شده بایستی چگونه به مرحله اجرا درآید، یکی از ویژگی های برنامه های راهبردی ما در استان فارس است.
وی ادامه داد: ما تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم که برنامه راهبردی اداره کل ورزش فارس با یک نگاه آمایشی اجرا شود، چرا که باور ما این است که منابع ما محدود است پس باید از این منابع به صورت هدفمند بهره ببریم. 
سالاری با اشاره به اینکه چهار هدف کلان برای حوزه ورزش در استان فارس تدوین شده است، به بیان این اهداف پرداخت و عنوان کرد: افزایش سهم ورزش د‌‌ر ارتقای سلامتی مرد‌‌م استان، افزایش سهم ورزش د‌‌ر بهبود‌‌ فرهنگ مرد‌‌م استان، افزایش سهم ورزش فارس د‌‌ر ارتقای هویت، عزت و اقتد‌‌ار ملی، افزایش سهم ورزش د‌‌ر رونق اقتصاد‌‌ی استان از اهد‌‌اف کلان طرح چشم اند‌‌از ورزش فارس است. 
وی با تأکید بر اینکه طرح آمایش در استان فارس  د‌‌ر بخش ورزش قهرمانی و در بعد ورزش همگانی صورت گرفته است، بیان کرد: آمایش قهرمانی در استان فارس با رویکرد اینکه چه رشته هایی در کشور ما و همچنین در استان فارس قابلیت و شانس حضور و مد‌‌ال آوری د‌‌ر بازی های المپیک و آسیایی دارند، صورت گرفته است. شاخص های مختلفی تدوین و پانزده رشته اولویت دار انتخاب شده است و برای اینکه طرح چشم انداز در سال ۱۴۰۰ محقق شود مشخص شده که ما در این زمینه چه نیازهای سخت افزاری و نرم افزاری داریم.
* می‌توانم با افتخار بگویم که نتایج ما در مسابقات مختلف از جمله رقابت‌های آسیایی و پارآسیایی در پنجاه سال ورزش فارس بی‌نظیر بوده است
سالاری اضافه کرد: می توانم با افتخار بگویم که نتایج ما در مسابقات مختلف از جمله رقابت های آسیایی و پارآسیایی در پنجاه سال ورزش فارس بی نظیر بوده است.
این مقام مسئول با اعتقاد به اینکه تناسب بین اختیار و مسئولیت باید حفظ شود زیرا نمی توان کسی را مسئول نتایج عملی دانست که اختیارات کافی برای انجام آن نداشته باشد، افزود: باید بین اختیار و پاسخگویی مدیر کل ورزش و جوانان استان تناسب وجود داشته باشد. در واقع می بایست 
آئین نامه هیأت های ورزشی استان ها با یک نگاه و شکل و شمایل جدیدی ارائه شود که دغدغه مدیر کل و دیگر مسئولان اداره ورزش و جوانان در زمینه اختیاراتشان 
برطرف شود.
* در سال ۹۷ استان فارس به استان‌های هزار باشگاهی پیوست
وی با یادآوری اینکه تا سه سال گذشته ما پانصد باشگاه داشتیم اما در سال ۹۷ استان فارس به استان های هزار باشگاهی پیوست، تصریح کرد: در حال حاضر در استان فارس ۱۰۰۰باشگاه فعال داریم که این نشان دهنده حمایت از بخش خصوصی در این استان است اما متأسفانه سقف تسهیلاتی که برای باشگاه ها در نظر گرفته شده، پایین است. شاید دغدغه وزارت ورزش و جوانان توجه به حوزه جوانان بوده است اما توجه به حوزه ورزش هم می بایست جزو 
ضرورت ها باشد. طبق آئین نامه فقط بیست درصد از این تسهیلات متعلق به حوزه ورزش است که ما امیدواریم سهم ورزش از این تسهیلات بیشتر شود.
سالاری در بخش دیگری از سخنانش خاطر نشان کرد: امیدواریم شاهد حضور رشته های المپیکی در رقابت های المپیک جوانان و دیگر المپیک ها باشیم چرا که ما می بینیم رشته های غیرالمپیکی در این رقابت ها شرکت می کنند و بودجه هایی هم برای حضور این رشته ها در این مسابقات در نظر گرفته می شود اما رشته های دیگر کمتر مورد توجه واقع می شوند.
* اگر واگذاری اماکن ورزشی به همین منوال پیش برود، منجر به نیمه تعطیل شدن ورزش کشور خواهد شد
وی به ماده ۸۸، تحت عنوان واگذاری اجاره اماکن ورزشی نیز اشاره کرد و گفت: اگر واگذاری اماکن ورزشی به همین منوال پیش برود، منجر به نیمه تعطیل شدن ورزش کشور خواهد شد. ما مخالف قیمت واقعی اماکن نیستیم. اما نگران این هستیم که اماکن ورزشی در اختیار هیأت های ورزشی قرار نگیرد.
معاون توسعه امور ورزش فارس با بیان اینکه استان های هرمزگان، بوشهر‌، فارس و خوزستان هیچ سهمی در مدیریت ورزش کلان کشور در فدراسیون ها ندارند، تشریح کرد: متأسفانه از استان های مذکور حتی یک نفر هم به عنوان رئیس فدراسیون فعالیت نمی کند. شایسته سالاری باید بیشتر مدنظر قرار بگیرد چراکه باور ما این است که استان فارس از افراد شایسته برای حضور در فدراسیون ها بهره می برد. امیدواریم این امر یعنی استفاده حداکثری از پتانسیل های منابع انسانی استان فارس نیز محقق شود. 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما