امروز، شنبه، ۲ شهریور ۱۳۹۸

فارس اکنون پتانسیل خوبی جهت میزبانی رشته‌های مختلف دارد

فرزانه قنبر دزفولی- تماشا      عکاس: حجت رحیمی
حیدرعلی کامیاب مدیرکل اداره ورزش و جوانان فارس با بیان اینکه اداره ورزش استان فارس با ۲۲۰۰ برنامه ورزشی در ایام دهه فجر، ورزش را به خانه های مردم برده و شور و نشاطی خاصی را در کل استان ایجاد کرده است، از محمدرضا داورزنی به دلیل تحولات ایجاد شده و توفیقات کسب شده در ورزش کشور توسط این معاونت قدردانی کرد.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس در ادامه اظهار داشت: تمام توفیقاتی که در ورزش استان کسب شده اعم از زیرساخت ها، کسب مدال ها، توسعه ورزش همگانی، حرفه ای و قهرمانی مدیون زحمات رؤسا و کارکنان ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها، 
رؤسای هیأت های ورزشی استان فارس و همکارانشان و دیگر افراد فعال در این عرصه است.
وی با اشاره به اینکه همه هیأت های استان فارس جزو سه هیأت برتر کشور هستند، بیان کرد: اداره ورزش و جوانان فعالیت های خود را با برنامه پیش می برد و نقطه شروع و نقطه انتهایی فعالیت های 
سالیانه تمام رؤسای هیأت ها با توجه به چشم انداز ما در سال ۱۴۰۰، مشخص شده است.
کامیاب با تأکید بر اینکه یکی از مشکلات ما این است که برخی اوقات در میان برنامه های ما خلل هایی به وجود می آید، به بیان این مشکلات پرداخت و گفت: گاهی تصمیمات رؤسای 
فدراسیون ها باعث به وجود آمدن این مشکلات می شود. متأسفانه اعتباراتی هم که به ما تعلق می گیرد شناسنامه دار است. به عنوان مثال ما اولویتمان هیأت هایی هستند که از پتانسیل بالاتری بهره می برند و قابلیت مدال آوری دارند و می توانند ورزشکاران آسیایی و المپیکی داشته باشند. اما اعتباراتی که وزارت ورزش و جوانان  برای ما در نظر گرفته شناسنامه دار است و ما نمی توانیم 
بودجه هایمان را طبق برنامه هایمان هزینه کنیم.
کامیاب ادامه داد: در بخش ورزش و جوانان فارس دو سال است که بر اساس برنامه هایمان حرکت می کنیم. لذا خواهشمندیم که برای حمایت از  این برنامه و همچنین حمایت از ورزش فارس، بخشی از این اعتبارات ورزشی بدون شناسنامه در اختیار معاونت ورزشی استان قرار بگیرد که معاونت ما بتواند برنامه های خود را در استان ساری و جاری کند و چشم انداز ما در سال ۱۴۰۰ تحقق یابد.
وی با اعتقاد به اینکه استان فارس از پتانسیل خوبی در زمینه میزبانی ها برخوردار است، یادآوری کرد: فارس اکنون پتانسیل خوبی جهت میزبانی رشته های مختلف دارد ویکی از گلایه های ما از رؤسای فدراسیون ها این است که برخی از آنها نگاه بخشی دارند و تمام مسابقات بین المللی را به سمت و سوی چند استان خاص می برند. ما چندین  سال تقاضای میزبانی برای مسابقات وزنه برداری و دیگر رشته های ورزشی داشته ایم زیرا ما در شهر گردشگری شیراز از زیرساخت های خوبی بهره می بریم و در این شهر تاکنون میزبان سمینارها، همایش ها و گردهمایی های بزرگی بوده ایم.
کامیاب اضافه کرد: امیدوارم ما هم بتوانیم در طول سال، میزبانی چهار یا پنج برنامه و رویداد بین المللی داشته باشیم و مردم استان بتوانند از نزدیک شاهد رقابت های خوب بین المللی در رشته های مختلف ورزشی باشند.
مدیر کل ورزش فارس خاطر نشان کرد: ما حتی در 
شهرستان هایمان هم  پتانسیل میزبانی رقابت های بین المللی را داریم. استان فارس تنها استانی است که از سه فرودگاه 
بین المللی در شهرستان های لار، لامرد و شیراز برخوردار است. فارس در حال حاضر در زمینه میزبانی مسابقات بین المللی اعلام آمادگی می کند و قول می دهیم این رقابت ها را به بهترین نحو ممکن برگزار کنیم. 
کامیاب با اشاره به اینکه خوشبختانه اکثر پروژه های نیمه تمام ورزشی استان به پایان رسیده است، عنوان کرد: بنده از معاونت ورزشی مان برنامه برای زیرساخت ها در سال آینده گرفته ام و بر اساس طرح آمایش مشخص شده که چند هیأت در شهرستان ها 
به صورت پایلوت انتخاب شده و در اجرای برنامه حضور دارند. زیرساخت هایمان را تا انتهای برنامه ششم از طریق اعتبارات ارزش افزوده ای که در حوزه  سخت افزاری در اختیار استان قرار گرفته توسعه می دهیم.
وی در همین راستا افزود: در چند سال گذشته ۲۷۰ پروژه نیمه تمام را به پایان رساندیم. از حالا و از ابتدای سال ۹۸ تلاش می کنیم تا نیازهای سخت افزاری رشته های مختلف را هم برآورده کنیم.
کامیاب ادامه داد: خواهشمندیم بخشی از اعتبارات ملی در حوزه سخت افزاری که در اختیار وزارت خانه است، به این امر اختصاص داده شود که ان‌شاءا... اجرای پروژه سرعت بیشتری بگیرد و پروژه به صورت نیمه تمام رها نشود. در واقع ما می خواهیم بخشی از اعتباراتی که تقسیم می شود صرف نیازهای تخصصی هیأت ها و زیرساخت های آنان شود.
مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس با یادآوری اینکه ما در ایام دهه فجر هم ۴۲ پروژه ورزشی به ارزش ۴۰ میلیارد تومان در سطح استان افتتاح کردیم، اظهار کرد: چند پروژه ورزشی با اعتباراتی بالاتر از ۱۰ میلیارد تومان هم یک تا دو هفته بعد از ایام دهه فجر به دستور مقام عالی وزارت افتتاح می شود. 
پروژه هایی از جمله مجموعه پارسیان لامرد که شامل استخر، یک سالن مسابقاتی چندمنظوره بزرگ و چند سالن تخصصی است، یک مجموعه بسیار بزرگ ورزشی از محل اعتبارات وزارت نفت بالای ۱۵ میلیارد تومان اعتبار، مرکز سوارکاری بخش لپویی و مجموعه ورزشی شماره ۳ ورزش در پایان اسفندماه افتتاح و به بهره برداری می رسد.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما