امروز، شنبه، ۲ شهریور ۱۳۹۸

جشنواره قرآنی «واژه‌های آسمانی» و سلسله نشست‌های «فجر فاطمی» در قالب برنامه‌های دهه فجر در شیراز آغ

مدیر فرهنگسرای قرآن و عترت شهرداری شیراز گفت: جشنواره قرآنی «واژه‌های آسمانی» و سلسله نشست‌های «فجر فاطمی» در قالب برنامه‌های دهه فجر در شیراز آغاز شد.
به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، مریم اکبری با اعلام این خبر، اظهار کرد: جشنواره حفظ سه سوره عصر، فجر و فتح در سه رده سنی کودک، نوجوان و بزرگسالان تا ۱۶ بهمن ماه در این فرهنگسرا در حال اجرا است.
وی افزود: مرحله اول این جشنواره در ۲۴ فرهنگسرای شیراز برگزار شده است و از حدود هزار نفر شرکت کننده، ۲۰۰ شهروند برای رقابت در مرحله نهایی انتخاب شدند که با حضور داوران قرآنی در جشنواره شرکت می کنند.
اکبری، جشنواره قرآنی را یکی از رویکردهای ارزیابی دوره ها و کلاس های قرآن فرهنگسراهای سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز دانست و تأکید کرد: این رویداد قرآنی علاوه بر انگیزه بخشی به قرآن آموزان، بستری مناسب را برای شناسایی نقاط قوت و آسیب شناسی حرفه ای دوره های قرآنی فراهم خواهد کرد.
مدیر فرهنگسرای قرآن و عترت شهرداری شیراز نشست های «فجر فاطمی» را از دیگر برنامه‌های مهم دهه فجر شهرداری شیراز توصیف و خاطرنشان کرد: در این سلسله نشست ها که به میزبانی ۶ فرهنگسرا و با پیش بینی حضور حداقل ۸۰۰ نفر برگزار می شود، کارشناسان و اساتید قرآن و سیره اهل بیت (ع) در فرهنگسراهای علوی، نیایش، رسانه، باران، قرآن و پایداری به طرح مباحث تخصصی از با عنوان سیره حضرت زهرا (س) با محوریت نقش بانوان در اجتماع خواهند پرداخت.به گفته اکبری، سلسله نشست های «فجر فاطمی» از ۱۳ بهمن ماه آغاز شده و تا ۱۸ بهمن ادامه دارد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما