امروز، شنبه، ۲ شهریور ۱۳۹۸

كانون‌هاي فرهنگي موفق دانشكده‌های فني‌وحرفه‌اي كشور تجليل مي‌شوند

 سیده ناهید تقویان- تماشا
 مديركل فرهنگي دانشگاه فني‌وحرفه‌اي كشور گفت: از ١٣ دانشكده برتر، كارشناسان برتر كانون و چهره‌هاي موفق كانون‌هاي هنري فرهنگي دانشكده‌هاي فني‌وحرفه‌اي در كشور تجليل مي‌شود.
به گزارش «تماشا» عدالت نعمتي در نشستی خبري در شيراز با اشاره به برگزاري نخستين نشست فرهنگي هنري كانون‌هاي قرآن و عترت دانشگاه فني‌وحرفه‌اي كشور به ميزباني دانشكده فني‌وحرفه‌اي شيراز كه از ١٤ بهمن آغاز شده و تا ١٧ بهمن ادامه دارد، گفت: هدايت و جهت دهي به كانون‌هاي فرهنگي هنري به سمت فعاليت‌هاي تخصصي، تقويت فعاليت‌هاي گروهي و تقويت و دانش افزايي دبيران و نایب دبيران كانون‌ها از مهم ترين اهدافي است كه در اين نشست دنبال مي‌شود.
مديركل فرهنگي دانشگاه فني‌وحرفه‌اي كشور ادامه داد: هم‌اينك ٤٨٢ كانون فرهنگي در سطح دانشگاه فني‌وحرفه‌اي در حال فعالیت در زمینه‌های ديني و مذهبي، ادبي، اجتماعي و فرهنگ و انديشه هستند.
نعمتي یادآور شد: نمايشگاه توانمندي‌هاي فرهنگي، اجتماعي و هنري دانشگاه فني‌وحرفه‌اي فارس نيز در حاشيه اين نشست در معرض ديد علاقمندان گذاشته شده است.
وی خاطرنشان کرد: در آيين اختتاميه اين نشست كه بعدازظهر چهارشنبه ١٧ بهمن برگزار مي‌شود از ١٣ دانشكده برتر، كارشناسان برتر كانون و چهره‌هاي موفق كانون‌هاي هنري فرهنگي دانشكده‌هاي فني‌وحرفه‌اي در كشور تجليل مي‌شود.
مديركل فرهنگي دانشگاه فني‌وحرفه‌اي كشور همچنين از برگزاري بيست و هفتمين جشنواره قرآن و عترت دانشجويان اين دانشگاه در خردادماه سال آينده خبر داد.
رئيس دانشگاه فني‌وحرفه‌اي فارس نیز در ادامه این نشست گفت: دانشگاه فني‌وحرفه‌اي استان با ١٣ دانشكده و ١٣ هزار دانشجو با رويكرد مهارت محوري در حال فعاليت است.
جامعی با بیان اینکه سه دانشكده از مجموع دانشكده‌هاي دانشگاه فني‌وحرفه‌اي استان در شيراز مستقر است، افزود: علي‌رغم به روزرساني نسبي دانشگاه فني‌وحرفه‌اي فارس نسبت به ساير دانشگاه‌ها اما همچنان نيازمند تجهيزات به روز هستيم.
وی با بیان اینکه طي سال‌هاي گذشته تلاش‌هاي زيادي براي تعامل با صنايع، اتاق بازرگاني، انجمن صنايع فارس، نظام مهندسي و ... شده است، عنوان کرد: معتقديم دانشگاه بايد در خدمت جامعه باشد تا علاوه بر تربيت نيروي متخصص و پژوهش و فناوري، خدمات اجتماعي هم ارائه كند. رئيس دانشگاه فني‌وحرفه‌اي فارس اضافه کرد: از سال ٩٤ تاكنون دوره‌هاي ارتقاي پايه مهندسي توسط اين دانشگاه براي اعضاي نظام مهندسي استان در حال انجام است.
جامعی یادآور شد: برگزاری دوره‌هاي مورد نياز صنايع، دوره‌هاي اصناف به ويژه صنف ساختماني، مشاوره به شهرداری و انجام پروژه‌هاي تحقيقاتي سازمان‌ها نيز بر اساس نيازسنجي توسط دانشگاه در حال انجام است. به گفته وی، 70 درصد سرفصل‌هاي دانشگاه فني‌وحرفه‌اي به شكل عملياتي، آزمايشگاهي و كارگاهي است.
رئيس دانشگاه فني‌وحرفه‌اي فارس همچنين از مشاركت اين دانشگاه در برگزاري جشنواره عكاسي با موضوع سيما و منظر شهري خبر داد.
اميدوار، معاون فرهنگي دانشگاه فني‌وحرفه‌اي فارس نيز در اين نشست با اشاره به فعاليت ٤٣ كانون فرهنگي هنري، ٢٣ تشكل اسلامي و شوراي صنفي فعال در دانشكده‌هاي اين دانشگاه، يكي از محوري ترين اهداف برنامه‌هاي این معاونت را انجام كارهاي تيمي عنوان کرد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما