امروز، دوشنبه، ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

در صورت تقویت زیرساخت‌های روستایی، مهاجرت معکوس شکل خواهد گرفت

مهدی اسلامی-تماشا
نماینده عالی دولت در فارس با اشاره به اینکه بر اساس گزارش دستگاه های مسئول ۱۳هزار خانواده در اطراف شیراز و در خارج طرح هادی روستا وجود دارد،اظهارداشت: بسته پیشنهادی برای این قبیل افراد تدوین شود تا در خصوص مهاجرت معکوس به مراکز روستاها ترغیب شوند. در صورت که روستا ها تقویت شوند طبیعتا افراد خارج از محدوده و حاشیه نشین به درون روستا 
باز می گردند.
دکتر محمدهادی ایمانیه در حاشیه جلسه بررسی درصد پیشرفت مصوبات روستای خاتونک شیراز، گفت: در بازدیدی که از این روستا انجام شد، ۹ مصوبه در جهت حل مشکلات مردم این منطقه به تصویب رسید.
استاندار فارس با بیان اینکه برای بهسازی معابر این روستا مبلغ چهل میلیارد ریال در نظر گرفته شده، افزود: تا کنون بالغ بر بیست میلیارد ریال برای این امر هزینه شده و مابقی اعتبار نیز تا پایان سال تامین می شود که بهسازی ۹۰ درصد از معابر روستا را در پی خواهد داشت.
وی از ساخت مجتمع فرهنگی ورزشی در این روستا با تفاهم نامه‌ی فی مابین اداره کل ورزش و جوانان استان و یکی از خیرین استان خبر داد و اظهار داشت: در جهت کاهش بوی نامطبوع ناشی از رودخانه مجاور این روستا، مقرر شد شرکت آب منطقه ای استان ضمن تامین اعتبار، نسبت به حل آن اقدام نماید.
دکتر ایمانیه با بیان اینکه اراضی موجود در حاشیه‌ی این روستا بعنوان اراضی ملی ثبت شده، گفت: اداره راه و شهرسازی استان نسبت به تعیین تکلیف آن در اسرع وقت اقدام خواهد کرد تا در صورت 
موافقت های اصولی برای خدمات عمومی مورد استفاده قرار می گیرد.
وی با اشاره به اینکه انشعابات غیرمجاز آب در این روستا وجود داشت، از سپری شدن فرآیندهای قانونی ۴۰۰ مشترک که در محدوده طرح هادی قرار داشتند خبر داد و اظهار کرد: با همت شرکت آبفا، مشکل آب آشامیدنی ساکنین مستقر در محدوده‌ی روستا برطرف شده است.
نماینده عالی دولت در فارس بر لزوم توسعه شبکه برق و گاز این روستا تأکید کرد و گفت: طرح توسعه‌ برق این منطقه تهیه و به پیمانکار آن ابلاغ شده است وتا پایان سال توسعه خواهد یافت همچنین در حوزه گاز رسانی نیز در مرحله تست گاز است و امیدوارم تا پایان سال مشترکین مجاز فاقد گاز از این نعمت بهرمند شوند. 
نماینده عالی دولت در فارس با اشاره به اینکه گزارش دستگاه های مسئول ۱۳هزار خانواده در اطراف شیراز و در خارج طرح هادی روستا سکونت دارند، اظهارداشت: بسته پیشنهادی برای این قبیل افراد تدوین شود تا در خصوص مهاجرت معکوس به مراکز روستاها ترغیب شوند. در صورت که روستاها تقویت شوند طبیعتا افراد خارج از محدوده و حاشیه نشین به درون روستا باز می گردند.
دکتر ایمانیه در پایان اشاره کرد تمام تلاش باید بر عدم مهاجرت به حاشیه‌ی شهر شیراز و روستاهای اطراف متمرکز شود. وی همچنین اظهار داشت: امیدواریم تا پایان سال جاری عملیات اجرای طرح کمربند سبز شهر شیراز توسط شهرداری شیراز شروع شود.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما