امروز، دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

آغاز بخش الکترونیک هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی

با راه اندازی سامانه مستقل دبیرخانه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، بخش الکترونیک این جشنواره فعالیت خود را آغاز کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، سایت دبیرخانه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی به منظور تسهیل شرایط شرکت در این مسابقه، طراحی و راه اندازی شده است و علاقه‌مندان می‌ توانند با مراجعه به این سایت به نشانی (razavi.iranpl.ir) ضمن بازدید اخبار و اطلاعیه‌های مربوط، فایل‌های pdf جشنواره را دریافت کرده و در بخش الکترونیک این رویداد ملی ثبت نام کنند. این در حالی است که هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور آغاز شده و در این دوره هفت کتاب در رده‌های سنی «کودک»، «نوجوان» و «جوان و بزرگسال» به رقابت گذاشته شده است. علاقه مندان می‌توانند در دو سطح فردی و خانوادگی در این جشنواره شرکت کنند. آخرین مهلت شرکت در جشنواره نیز 31 تیرماه خواهد بود.
این رقابت به دو شیوه مکتوب و آنلاین برگزار می‌شود؛ در بخش مکتوب متقاضیان می‌توانند پاسخ برگ‌های این مسابقه را از کتابخانه‌های عمومی استان فارس دریافت کرده و پس از تکمیل آن به همان کتابخانه تحویل دهند. در بخش الکترونیک نیز علاقه مندان با حضور در سامانه جشنواره به آدرس
 (razavi.iranpl.ir) و وارد کردن اطلاعات خود، به سؤالات پاسخ خواهند گفت.
مسابقه بخش کودک نیز به دو شیوه «پویش کتابخوان مجازی؛ معرفی کتاب در قالب فایل ویدئویی» و «کشیدن نقاشی» خواهد بود که کودکان می‌توانند فایل‌های خود را نزدیک ترین کتابخانه عمومی تحویل داده یا در سامانه جشنواره بارگزاری کنند.
گفتنی است کتاب‌های «مهمان خراسان» نوشته سعید بیابانکی «مژده گل» نوشته محمود پوروهاب در رده سنی کودک (۴ تا ۱۱ سال)، کتاب‌های «مسافر هشتم» با موضوع امام رضا(ع) و «کاش تو را می‌دیدم» با موضوع حضرت معصومه(س) نوشته مژگان شیخی در رده سنی نوجوان (۱۱ تا ۱۷ سال) و کتاب‌های «ماه هشتم» اثر مهدی غلامعلی، «مهر ولایت در آسمان ایران» اثر آیت‌ا... کریمی جهرمی و «به سپیدی یک رؤیا» اثر فاطمه سلیمانی با موضوع حضرت معصومه(س) منابع شرکت در این جشنواره خواهد بود.
علاقه مندان می‌توانند برای اطلاع بیشتر در باره این جشنواره به پورتال اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس به نشانی «www.farspl.ir» مراجعه فرمایند.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما