امروز، سه شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

واکنش وزیر به مشاجره جدید کی‌روش و برانکو: بهتر است همه انرژی را صرف حمایت از تیم ملی کنیم

وزیر ورزش و جوانان دیروز درباره مصاحبه ای که کارلوس کی‌روش در پایان بازی با یمن انجام داد با خبرنگاران صحبت کرد.
مصاحبه تند کارلوس کی روش علیه برانکو ایوانکوویچ بعد از بازی با یمن باردیگر فضای فوتبال ایران را ملتهب کرد. مسعود 
سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان دیروز ابتدا درباره عملکرد تیم ملی فوتبال در جام ملت های آسیا گفت: «تیم خیلی خوبی داریم و شروع خوبی هم در این رقابت ها داشتیم. امیدوارم در بازی های باقی مانده هم نتایج خوبی بگیرند.»
او در پاسخ به این سؤال که سرمربی تیم ملی و بازیکنان معتقد هستند حمایتی از آن ها نشده است، افزود: «تیم ملی از حمایت همه ملت و دست اندرکاران ورزش برخوردار است و امیدواریم با همین حمایت‌ها، هماهنگی ها و عزم و اراده بتوانیم تا فینال این مسابقات پیش رویم.»
وزیر ورزش و جوانان در رابطه با اینکه اختلاف کارلوس کی روش و برانکو ایوانکوویچ سرمربیان تیم ملی و پرسپولیس در 
جام ملت های آسیا هم ادامه دار شده و آیا وزارت ورزش قصد ندارد تذکری به این افراد بدهد؟ گفت: «بهتر است که همه انرژی را صرف حمایت از تیم ملی مان بکنیم.» 
وزیر ورزش همچنین با بیان اینکه برای بازیکنان تیم ملی 
پاداش هایی را در نظر گرفته است و ممکن است برای حمایت از تیم ملی به امارات برود، افزود: «امیدوارم در مراحل بعدی کنار تیم باشیم. تا الان همیشه در کنار تیم بوده ام و تلاش می کنم که بازهم کنار تیم ملی باشم.»
* شورای عالی انقلاب فرهنگی تجدیدنظر می‌کند 
سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان وعده داد با تغییر مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی حضور زنان ایران در ورزشگاه ها آزاد شود.
مسعود سلطانی‌فر در حاشیه جلسه هیأت دولت درباره بحث حضور زنان در ورزشگاه‌ها گفت: این کار در استادیوم‌های مختلف نیاز به ورودی مجزا، معبر و مکان مجزا و سرویس و خدمات مجزا دارد. همه این امکانات در ورزشگاه های مختلف وجود دارد و یا در کوتاه‌ترین زمان ممکن قابل فراهم 
کردن است.  
شورای عالی انقلاب فرهنگی در نیمه دوم سال 84 مصوبه‌ای داشته که دوستان دستگاه قضایی به آن اشاره می‌کردند که مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی حکم قانون را دارد. در جلسه ای که دو هفته قبل داشتیم، اعضای کمیسیون فرهنگی و تربیت شورای عالی انقلاب فرهنگی این موضوع را مطرح کردند و دبیر شورا قول داد که تجدید نظری در این ارتباط صورت گیرد.
او در ادامه گفت: شرایط امروز با گذشته متفاوت است و خوشبختانه نظام این امکان را فراهم کرده که زنان در همه مکان‌ها و مناسبت‌ها و رویدادها حضور داشته باشند. دلیلی ندارد که این امکان را برای زنان در ورزشگاه‌ها و امکان ورزشی فراهم نکنیم؛ البته با رعایت همه مسائل شرعی 
و فرهنگی. 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما