امروز، پنج شنبه، ۶ تیر ۱۳۹۸

علی دایی: جای من در تیم کی‌روش خالی نیست

حضور علی دایی در مراسم افتتاحیه جام ملت‌های آسیا باز هم نگاه ها را به سمت این چهره کاملاً شناخته شده‌ عرصه‌های بین‌المللی برد.
دایی که به عنوان آقای گل فوتبال جهان در عرصه ملی از مشهورترین چهره های فوتبال ما محسوب می‌شود همواره بعد از حضور در یک رویداد بین المللی این سوال را در ذهن ما ایجاد می‌کند که چرا او به جای مربیگری خود را وقف مدیریت فوتبال نمی‌کند.
دایی در گفتگویش با ورزش سه می‌گوید «فعلاً» همچنان می‌خواهد سرمربی باشد که همین قید فعلاً اندکی امیدوارکننده است تا شاید این چهره بین المللی فوتبال ایران روزی در قامتی قرار گیرد که تأثیر بیشتری در آینده فوتبال ایران داشته باشد. گفتگوی ما با علی دایی را بخوانید.
* آقای دایی! تیم ملی در اولین بازی خود در جام ملت‌ها با یک نتیجه امیدوارکننده به برتری دست یافت. این برد برابر یمن را چطور ارزیابی می‌کنید و این شروع موفق به نظرتان با روند مناسبی همراه خواهد شد یا خیر.
من متأسفانه تنها 30-20 دقیقه آخر را موفق شدم ببینم و به نظرم تیم ملی در این دقایق کاملاً بر حریف مسلط بود. یمن و ویتنام مطمئناً نمی‌توانند به هیچ عنوان برای تیم ملی ایران دردسرساز باشند و بازی سخت ما مقابل عراق است. با این حال معتقدم بچه‌های ما عراق را هم‌ می‌توانند شکست دهند.
* نکته جالب توجه دیدار ما البته برابر یمن این بود که با استراتژی متفاوتی به میدان رفتیم و خبری از بازی بسته و تدافعی تیم ملی. به نظرتان در ادامه نیز چنین تدبیری را کادرفنی در نظر خواهند داشت؟
خب باید ببینیم در جام جهانی برابر چه تیم‌هایی بازی می‌کردیم. ما مقابل اسپانیا و پرتغال به عنوان قهرمان اروپا و جهان و بازیکنان کاملاً حرفه‌ای آنها قرار گرفتیم و طبیعی بود که تدابیر تدافعی بیشتری داشته باشیم. با این حال در همان رقابت هم تیم‌ ملی در فاز تهاجمی نیز موفق عمل کرد. با این حال با توجه به شرایط تیمها و شناخت حریفان کادرفنی برای هر بازی یک برنامه مشخص دارند. 
* اکنون امیدواری زیادی با توجه به این برتری پرگل شکل گرفته و به نظرتان قادر به حضور در فینال و قهرمانی در آسیا خواهیم بود؟
در فوتبال هیچ چیزی قابل پیش بینی و مشخص نیست. امکان دارد هر لحظه با یک اشتباه تمام اندوخته‌های یک تیم به هدر برود. با این حال ما بازیکنان و کادرفنی خوبی داریم و می توانیم در جام ملت‌ها بازی‌های خوبی انجام دهیم و به نتیجه مدنظر برسیم. 
* در افتتاحیه جام ملت‌ها حضور شما و چند چهره جالب توجه و خاطره‌انگیز سابق فوتبال آسیا خبرساز شد. ماجرای چت کاپیتان سابق کویت هم جالب توجه بود.
ایشان از دوستان قدیمی من است (حسین الخضری). ما کاری به مسائل سیاسی نداریم و اصلاً به این چیزها کاری ندارم. رئیس فدراسیون عربستان هم بود و ارتباط خوبی برقرار کرد و سامی الجابر هم بود. ما ورزش دوست هستیم.
* در برخورد با فدراسیون عربستان بحثی درباره تقابل تیم‌های ایرانی و عربستانی نشد. بحث تقابل در زمین ثالث و  پایان این ماجرا طی چند وقت اخیر کاملاً داغ است و مدیران هم هیچ کاری نتوانستند در این رابطه انجام دهند. 
نه، برای چه باید صحبت می‌شد؟ این مسائل باید توسط روسای فدراسیون انجام شود.
* آقای دایی اکنون بیشتر هم‌دوره‌ای‌های سابق شما در کار مدیریتی ورزشی و فوتبال حضور یافته‌اند. این علاقه در بیشتر ورزش‌دوستان ایران وجود دارد که شما هم وارد چرخه مدیریتی شوید. 
من دنبال کار مدیریتی نیستم و این را قبلاً هم گفتم. من راجع به این مسائل صحبت نمی‌کنم و راهم را از این مسئله جدا کردم و به هیچ عنوان وارد سیاست نخواهم شد. البته فعلا!
 * این «فعلاً» البته یک امیدواری بزرگ را شکل می‌دهد. 
فعلاً صحبتی در این رابطه نمی‌کنم.
* به تیم ملی برگردیم. تیمی که امیدها را همانند تیم 96 که خود شما هم عضوی از آن بودید افزایش داد.
به نظرم من این تیم خیلی خوب و مقتدر است و شایستگی این اتفاق را دارد. در 96 متأسفانه بدشانسی آوردیم و سه تا پنالتی را از دست دادیم و نتوانستیم به فینال برسیم. اما اکنون امیدوارم این تیم بدون اینکه بدشانسی بیاورد و قدرتمند به راهش ادامه دهد و به فینال برسد. 
* با توجه به شناختی که از طارمی دارید و خودتان او را به پرسپولیس آوردید، به نظرتان او با شروعی که داشته قادر خواهد بود به آقای گلی این رقابت‌ها دست یابد؟
مطمئناً هم سردار و هم مهدی می‌توانند آقای گل باشند و بیشترین شانس را در این دوره دارند. 
*آقای دایی بحث درباره سایپا و آماده سازی برای نیم فصل دوم. با توجه به حضورتان در لیگ قهرمانان آسیا چرا اردوی خارج از کشور را لغو کردید؟
متأسفانه از لحاظ مالی باشگاه ما خیلی مشکل دارد. ما امروز از کارخانه بازدید داشتیم و اتفاقاتی افتاد که من را از برگزاری اردو منصرف کرد. وضعیت کارخانه و کارگران خودمان را دیدم و بهترین کار را در این دیدم که حداقل خودمان را در کنار آنها بدانیم و اردو را به این دلیل کنسل کردیم. پول اردو را اسپانسر می داد اما در این شرایط اقتصادی ترجیح دادیم در ایران و کنار کارگرانی بمانیم که علی رغم تمام مشکلات کنار ما هستند.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما