امروز، سه شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

عبور سخت سامورایی‌ها از ترکمستان!

ژاپن 3- ترکمنستان 2 
جام ملت‌های آسیا - امارات 2019 ؛ گروه F
چهارشنبه: 19/10/97؛ ساعت 14:30
استادیوم: آل نهیان- ابوظبی
داور: علیرضا فغانی(ایران)؛ کمک‌ها: رضا سخندان و محمدرضا منصوری؛ داور چهارم: محمد مو آزی(مالزی)/ کمک داوران پشت دروازه: محمدتقی الجعفری(سنگاپور) و محمد امیرول(مالزی)
سامورایی‌ها به زحمت توانستند نخستین بازی جام ملت‌ها برابر ترکمنستان را با برتری پشت سر بگذارند.
تیم ملی ژاپن که با چهار عنوان قهرمانی پُر افتخارترین تیم جام ملت‌های آسیا محسوب می‌شود، در نخستین مسابقه دور جدید این رقابت‌ها دیروز به مصاف تیم ملی ترکمنستان رفت و با وجود اینکه در نیمه اول شکست خورد، اما در نیمه دوم با نمایش منطقی سه گل متوالی زد و در نهایت به پیروزی 3 بر 2 دست پیدا کرد تا در دیداری دشوار صاحب پیروزی شود و جام ملت‌ها را با برد شروع کند.
هافبک های ژاپن با میدان داری روند بازی را به سود ژاپن تغییر دادند و در نهایت سامورایی‌ها توانستند به برد برسند؛ ملی پوش ژاپنی وردربرمن آلمان، علاوه بر دو گلی که به زیبایی به ثمر رساند، در خلق موقعیت و پایه گذاری گل سوم تیمش نیز تأثیرگذار ظاهر شد و بیشترین سهم را در برد تیمش داشت.
ناگاتومو، مدافع چپ ژاپن نیز بارها با فرارهای خود از کنار زمین خلق موقعیت کرد و پاس گل دوم را هم داد تا او هم جزو نفرات مؤثر زمین باشد.
* بهترین بازیکن
در حالی که ژاپن تا دقیقه 56 با یک گل عقب بود، اما درخشش یوسا اوساکو و دو گلی که این بازیکن وارد دروازه ترکمنستان کرد، روند بازی را به سود ژاپن تغییر داد و در نهایت سامورایی‌ها توانستند به برد برسند؛ ملی پوش ژاپنی وردربرمن آلمان، علاوه بر دو گلی که به زیبایی به ثمر رساند، در خلق موقعیت و پایه گذاری گل سوم تیمش نیز تأثیرگذار ظاهر شد و بیشترین سهم را در برد تیمش داشت.
ناگاتومو، مدافع چپ ژاپن نیز بارها با فرارهای خود از کنار زمین خلق موقعیت کرد و پاس گل دوم را هم داد تا او هم جزو نفرات مؤثر زمین باشد.
 * اتفاق ویژه
در حالی که انتظار می‌رفت ژاپن در این مسابقه به پیروزی دست پیدا کند، اما ترکمنستان نمایش غیرمنتظره‌ای ارائه داد و به سختی مغلوب حریف خود شد؛ ترکمنستان که ازجمله تیم‌های کم نام و نشان و ضعیف به شمار می‌رفت، عملکرد خوبی برابر ژاپن داشت ولی نتوانست در روز خوب خود، صاحب یک امتیاز شود.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما