امروز، سه شنبه، ۲۹ مرداد ۱۳۹۸

۷ سرمربی برجسته جام ملت‌های آسیا!

سرمربیان بزرگ و پر افتخاری در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ حضور دارند.
به‌ گزارش سایت آس در یک گزارش به هفت سرمربی برجسته این جام پرداخت که نام «کارلوس کی‌روش» نیز در این میان دیده می‌شود.
* اسون گوران اریکسون؛ هدایت فیلیپین را در آگوست ۲۰۱۸ بر عهده گرفت
او یکی از سرمربیان به نام دهه نخست قرن ۲۱ بود. سرمربی سوئدی، آگوست گذشته به فیلیپین رفت تا هدایت این تیم را برای جام ملت‌های آسیا بر عهده بگیرد.
* کارلوس کی‌روش؛ هفت سال موفق در ایران
سرمربی که هدایت رئال مادرید را در فصل ۰۴ ــ ۲۰۰۳ بر عهده داشت، هفت سال است که مربی تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران است. او توانست برای نخستین بار دو دوره پیاپی «تیم‌ملی» را راهی جام جهانی کند. 
* پائولو بنتو؛ با کره جنوبی هنوز نباخته است
سرمربی پرتغالی در آگوست ۲۰۱۸ با تیم‌ ‌ملی کره جنوبی قرارداد امضا کرد. او پس از این تاریخ در هشت بازی هدایت تیم‌ ‌ملی کره را بر عهده داشت و توانست چهار پیروزی و چهار تساوی به دست آورد. 
* مارچلو لیپی؛ قهرمان جهان، سرمربی چین
او بدون شک پر افتخارترین و برجسته‌ترین سرمربی حال‌ حاضر جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ است. از قهرمانی‌های برجسته سرمربی ایتالیایی می‌توان به فتح لیگ قهرمانان اروپا با یوونتوس در سال ۱۹۹۶ و جام جهانی ۲۰۰۶ به همراه تیم‌ ‌ملی ایتالیا اشاره کرد. لیپی پس از آخرین دوران حضورش در تیم‌ ‌ملی (بین سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۰) به چین رفت تا هدایت گوانگژو اورگرانده را بر عهده بگیرد. 
* هکتور کوپر؛ پس از جام‌جهانی به ازبکستان رفت
این سرمربی آرژانتینی هدایت مایورکا، والنسیا، راسینگ سانتاندر و رئال بتیس را بر عهده داشته همچنین سرمربی تیم‌های بزرگی همچون اینتر بوده است. او پس از جام جهانی با تیم‌ ‌ملی ازبکستان قرارداد امضا کرد.
* آنتونیو پیتسی؛ هدایت تیم‌ ‌ملی عربستان را پس از موفقیت تیم‌ ‌ملی شیلی بر عهده گرفت
سرمربی آرژانتینی در اواخر سال ۲۰۱۷ به عربستان آمد تا هدایت این تیم را برعهده بگیرد. این اتفاق پس از قهرمانی‌اش با تیم‌ ‌ملی شیلی در کوپا آمه‌ریکا رخ داد. 
* آلبرتو زاکرونی؛ هدایت امارات میزبان را بر عهده دارد
او یکی از برجسته‌ترین سرمربیان فوتبال ایتالیا است. زاکرونی هدایت تیم‌هایی همچون یوونتوس، میلان، اینتر و لاتزیو را بر عهده داشته است. این نخستین تجربه سرمربی ایتالیایی در جام ملت‌های آسیا نیست. او در سال ۲۰۱۱ هدایت ژاپن را بر عهده داشت و با این تیم عنوان قهرمانی را به دست آورد. 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما