امروز، سه شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

اداره ورزش فارس دستگاهی پیشرو در ایجاد نشاط در جامعه بوده است

استاندارفارس گفت: ورزش دستگاه پیشرو در 
خدمت رسانی و ایجاد نشاط در جامعه است.
عنایت ا... رحیمی که دردیدارمدیرکل و معاونان اداره ورزش و جوانان استان با وی سخن می گفت با تأکید بر نقش اداره ورزش فارس به عنوان یکی از مهم ترین ارکان تأمین شادابی و سلامتی درجامعه، اظهار داشت: دو حوزه «ورزش» و «جوانان» از جمله مباحث پراهمیت و مورد توجه ویژه در سیاست های دولت است.
وی شادی و نشاط را به‌عنوان یک نیاز طبیعی جزئی از هیجانات مثبت و تأثیرگذار انسان برشمرد و گفت: ورزش یکی از راه های صحیحی  است که می توان از طریق آن به این نیاز و هیجان پاسخ داد.
رئیس شورای برنامه ریزی استان فارس، جامعه افسرده را جامعه بدون انگیزه برای انجام کارهای بزرگ و تأثیرگذار دانست و با اشاره به نقش ورزش درتأمین سلامت روان جامعه افزود: افسردگی نتیجه‌ ناامیدی و نداشتن نشاط و شادی است و اجتماعی در آن شادی و نشاط نباشد جامعه‌ای توسعه‌یافته نیست.
رحیمی در بخش دیگری از صحبت هایش با اشاره به حجم اقدامات عمرانی انجام شده در حوزه ورزش در استان، خواستار برنامه ریزی جهت معرفی استان فارس به عنوان مرکزی معین برای جام جهانی فوتسال درسال 2022 و میزبانی از دیگر رویدادها و تورنمنت ها شد و افزود: باید در یکی دو سال آینده تمرکز فعالیت های عمرانی بر ارتقای سطح کیفیت و استانداردسازی اماکنی همچون مجموعه بزرگ پارس و ورزشگاه 6 هزار نفره معطوف شود.
وی خواستار افزایش سطح همکاری های متقابل دو اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری با اداره ورزش و جوانان درجهت توسعه توریسم ورزشی شد و گفت: باید 
برنامه ای مشترک توسط این دو اداره و در راستای توسعه صنعت توریسم ورزشی با چشم انداز تحقق در سال 2022 تهیه و تدوین شود.
استاندار فارس برگزاری جام جهانی فوتبال در کشور قطر را یک فرصت ویژه برای استان فارس دانست و گفت: در کنار تجار و مهندسان، ورزش نیز باید از این فرصت استثنایی بهره مند شود.
رحیمی برگزاری اردو و دیدارهای دوستانه تیم های شرکت کننده در جام جهانی، اقامت تیم ها و هوادارانشان در استان فارس، در طول برگزاری مسابقات و... را از جمله راهکارهای استفاده از این فرصت دانست و گفت: ضمن تکمیل زیرساخت های ورزشی و گردشگری باید از 
فرصت های تبلیغاتی موجود جهت معرفی ظرفیت های استان به شرکت کنندگان و برگزارکنندگان این مسابقات و مسابقات دیگر بین المللی استفاده کرد.
وی در بخش پایانی صحبت هایش «نیرو پروری» را یکی دیگر از وظایف اداره کل ورزش و جوانان دانست و ضمن اشاره به جامعه جوان استان به عنوان جامعه هدف این اداره کل گفت: باید در کنار تربیت و معرفی قهرمانان، از تمام ظرفیت ها برای معرفی مدیران جوان،خلاق و با انگیزه به جامعه نیز استفاده کنیم.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما