امروز، سه شنبه، ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

جنگ بزرگ برای کفش طلای جام ملت‌ها

مهدی طارمی و سونیل چتری تنها 2 گله های جام ملت های آسیا هستند اما این دو در راه کسب کفش طلا رقبایی جدی و بزرگ دارند.
 تا اینجای کار پرگل ترین بازی جام مربوط به بازی ایران- یمن و هندوستان- تایلند بود که با 5 گل همراه شدند. حال در چنین شرایطی، کدام بازیکن سرانجام می تواند کفش طلای جام ملت های 
آسیا 2019 را از آن خود کند؟
* طارمی و چتری؛ صدرنشینان فعلی
 از دل پرگل ترین مسابقات جام ملت های آسیا تاکنون، 2 بازیکن توانستند بیش از یک گل به ثمر برسانند. سونیل چتری و آن طرف مهدی طارمی. نکته اصلی برای کسب کفش طلا تداوم این روند حداقل در 2 بازی بعدی مرحله گروهی است.
 همچنین روند تیمی نیز در آقای گلی بسیار مهم است. به طور مثال بعید است هند بتواند همچون ایران تا مراحل پایانی جام ملت ها 
صعود کند و همین موضوع طبیعتاً شانس مهدی طارمی را برای کسب کفش طلا بیشتر می کند.
* یک گله‌ها؛ از خلیل تا آزمون
20 بازیکن یک گله هم اکنون در جدول گلزنان جام ملت های آسیا حضور دارند که در بین آن ها نام 7 مهاجم نوک به چشم می خورد. سردار آزمون مهاجم تیم ملی ایران، احمد خلیل فوروارد امارات، انگوین کونگ فورونگ از ویتنام، هوانگ اوی جو از کره جنوبی، تیراسیل دانگدا از تایلند، جی‌جی لالپکالوا از هند، محمد الرمیحی از بحرین و مهند علی از عراق یک گله هایی هستند که انتظار می رود در ادامه نیز گلزنی کنند. 
 * جهانبخش و سون؛ دوئل ستاره‌های جزیره
 به نظر می رسد مصدومیت علیرضا جهانبخش وینگر تیم برایتون نیز همگام با بازگشت سون هیونگ مین در هفته سوم جام ملت ها خواهد بود و این دو دوئل خود را از زمان یکسان آغاز می کنند. سون هیونگ مین این فصل در تاتنهام عملکرد بسیار خوبی داشته است.
 علیرضا جهانبخش گران قیمت ترین بازیکن تاریخ تیم برایتون نیز شانس قابل توجهی برای عنوان آقای گلی و آقای پاس گلی دارد. او اگرچه این فصل نتوانسته در برایتون درخشش قابل توجهی داشته باشد اما فصل قبل باوجود بازی در پست وینگر راست، آقای گل لیگ اردیویسه هلند شد و برای اولین بار فوتبال آسیا را صاحب آقای گل در اروپا کرد.
علاوه بر این ها مهاجمان نظیر علی مبخوت اماراتی و متیو لکی استرالیایی هستند که مهاجمان به نام فوتبال آسیا محسوب 
می شوند و کارشناسان آن ها را هم جزو کاندیدای کسب عنوان آقای گلی می دانند.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما