امروز، پنج شنبه، ۶ تیر ۱۳۹۸

دولت با استانی شدن انتخابات موافق است

معاون امور مجلس رئیس جمهوری گفت: دولت با طرح نمایندگان مبنی بر استانی شدن انتخابات مجلس موافق است.
به گزارش ایرنا، «حسینعلی امیری» معاون امور مجلس رئیس جمهوری ظهر دیروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیأت وزیران در گفت و گو با خبرنگاران درباره لایحه جامع انتخابات گفت: در حال حاضر لایحه جامع انتخابات را در دستور کار دولت داریم، که تا دو هفته آینده در صحن دولت مورد رسیدگی دقیق قرار 
می گیرد.
معاون امور مجلس رئیس جمهوری با اشاره به بررسی کلیات لایحه جامع انتخابات در جلسه گذشته دولت، بیان کرد: طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی روز گذشته با دو فوریت در مجلس شورای اسلامی رأی آورد، دیروز هم در جلسه دولت این موضوع مطرح و مفصل راجع به این طرح صحبت شد.
امیری افزود: در جلسه امروز پس از بحث و بررسی رای گیری انجام شد و دولت با طرح نمایندگان محترم مبنی بر استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی موافقت کرد. 
* لایحه بودجه یکپارچه دیده شده است 
امیری گفت: معاون اول رئیس جمهوری به کلیه 
دستگاه های ارایی کشور ابلاغ کرده است که به صورت یکپارچه از لایحه بودجه سال 98 دفاع کنند. 
معاون پارلمانی رئیس جمهوری تصریح کرد: نباید نگاه بخشی به لایحه بودجه از ناحیه دستگاه های اجرایی در مجلس شورای اسلامی وجود داشته باشد و برای تغییر ارقام و تبصره ها و سقف بودجه نباید احیاناً لابی صورت بگیرد. 
امیری با بیان اینکه لایحه بودجه یکپارچه دیده شده است، گفت: معاون تقنینی و معاون بودجه و امور مجلس سازمان برنامه و بودجه مراقبت می کنند که کارشناسان دستگاه های اجرایی در جهت تأمین نظر دولت و اجرای بخشنامه معاون اول رئیس جمهوری بودجه در کمیسیون های مجلس و تلفیق و صحن علنی مجلس تصویب شود. 
معاون امور مجلس رئیس جمهوری همچنین درباره لابی گری برای بودجه سال آینده افزود: تا کنون گزارش مکتوبی در زمینه لابی گری برای بودجه 98 داده نشده است و به معاون تقنینی مجلس و تمام معاونان پارلمانی دستگاه های اجرایی تأکید کرده ام که بودجه یکپارچه است و هیچ کس حق ندارد درباره تغییر و سقف ردیف های آن اقدامی انجام دهند.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس موافقت کردند که در صورت تصویب نهایی آن، انتخابات مجلس شورای اسلامی به صورت استانی - شهرستانی برگزار می شود.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما