امروز، پنج شنبه، ۶ تیر ۱۳۹۸

کباب قلقلی با ورقه بادمجان

با ترکیب گوشت و بادمجان ، کباب قلقلی با ورقه بادمجان درست کنید. گوشت قرمز با بادمجان همیشه ترکیب خوبی دارند و در کنار هم یک غذای خوشمزه می شوند. از همین موضوع استفاده کرده‌ایم و گوشت‌های قلقلی را لای نوارهای بادمجان قرار داده‌ایم. مطمئن باشید که خیلی 
بی‌نظیر می شود. با درست کردن این غذا طعم آن همیشه در خاطره مهمانتان خواهد ماند.
مواد لازم:
گوشت چرخ کرده 250 گرم
 پیاز رنده شده    1 عدد
 آرد سوخاری 1 قاشق سوپخوری
 نمک، فلفل و ادویه به میزان لازم
بادمجان 1 کیلوگرم
آرد سوخاری برای سرخ کردن به میزان لازم
آرد سفید به میزان لازم
تخم مرغ 2 عدد
روغن برای سرخ کردن به میزان لازم
طرز تهیه:
ابتدا بادمجان‌ها را بشویید، آنها را پوست بگیرید و به‌صورت ورقه‌های نازک برش دهید. حال روی بادمجان‌ها مقداری نمک بریزید و آنها را داخل یک سبد قرار دهید. بعد از نیم ساعت بادمجان‌ها را بشویید.
در یک ‌کاسه مناسب گوشت چرخ کرده را با پیاز رنده شده، نمک، فلفل، ادویه دلخواه و یک قاشق سوپخوری پودر سوخاری بریزید و با دست آنها را خوب ورز دهید. حالا از مخلوط گوشت به اندازه یک گردو  بردارید و آن را خوب گِرد کنید. به همین ترتیب ادامه دهید تا مایه گوشتی تمام شود.
ورقه‌های بادمجان را دور گوشت‌های قلقلی بپیچید، سپس آنها را در سیخ چوبی قرار دهید.
آرد سفید را در یک‌ کاسه مناسب بریزید. تخم‌مرغ‌ها را در یک‌کاسه دیگر خوب بزنید و در یک ‌کاسه دیگر هم آرد سوخاری را بریزید. حالا سیخ‌ها را ابتدا در آرد بغلتانید، سپس آنها را آغشته به تخم‌مرغ کرده و در انتها آنها را داخل آرد سوخاری بغلتانید.
در یک تابه مناسب مقداری روغن بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید. بعد از آنکه روغن خوب سرخ شد، کباب‌ها را داخل آن سرخ کنید. بهتر است کباب‌ها در روغن شناور باشند.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما