امروز، پنج شنبه، ۶ تیر ۱۳۹۸

توضیحات رئیس آموزش و پرورش ناحیه ۳ شیراز در خصوص قتل یک دانش‌آموز شیرازی در خارج از مدرسه

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 3 شیراز گفت: حوالی ساعت 9 دیروز چهارشنبه ۱۹ دی ماه متأسفانه یکی از دانش آموزان دبیرستان ارسنجانی این ناحیه خارج از مدرسه به قتل رسیده است.
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محمد کماندار بیان داشت: مقتول دانش‌آموز پایه دهم رشته انسانی دبیرستان ارسنجانی بوده است و قاتلین دانش‌آموزان هنرستان‌های جوانمردی و دستغیب به همراه یک تن از اراذل 
بوده اند.
وی ابراز داشت: این دانش‌آموز پس از امتحان و با تعطیلی مدرسه، در راه رفتن به سمت منزل بوده است که با تعدادی از دانش‌آموزان دیگر مدارس درگیر می‌شود که متأسفانه منجر به قتل 
وی شد.
مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۳ شیراز ابراز داشت: در پی این اتفاق بلافاصله مدیر دبیرستان مربوط در محل حاضر شد و مراتب را به اورژانس و پلیس اطلاع داده است.
کماندار خاطرنشان کرد: از آنجا که حادثه در بیرون از مدرسه رخ داده است، گزارش‌های تکمیلی باید توسط پلیس اعلام شود؛ همچنین علت درگیری هنوز مشخص 
نیست.
وی با تأکید بر اینکه مسئول حراست بازرسی و مرکز مشاوره آموزش و پرورش در جریان این موضوع قرار گرفته‌اند، اعلام کرد: یک نفر نیز مأمور پیگیری موضوع از طریق کلانتری محل و پیمودن مراحل قانونی است.
مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۳ شیراز ضمن ابراز تأسف از این حادثه اعلام کرد: به خانواده ها توصیه می کنیم مراقبت‌های لازم را اعمال کنند تا شاهد بروز اینگونه رویدادها نباشیم.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی فارس نیز در این زمینه گفت: پیش از ظهر چهارشنبه درگیری میان چهار دانش آموز در اطراف دبیرستان ارسنجانی شیراز منجر به کشته شدن یکی از آنها به نام «ح - ت» 16 ساله شد.
سرهنگ کاووس محمدی ادامه داد: سه نفر دیگر از دانش آموزان که در این درگیری مشارکت داشتند دستگیر شدند که دو نفر از آنها 16 سال سن و یکی 17 ساله است.
وی اضافه کرد: جزییات پرونده در حال بررسی است و تشخیص اینکه قاتل اصلی کدام یک از این سه دانش آموز بوده و ضربه نهایی را زده است مسئله ای فنی است که نیاز به بررسی دقیق تر دارد و جزئیات آن در روزهای آینده منتشر خواهد شد.
محمدی گفت: دانش آموز مقتول در مسیر انتقال به بیمارستان فوت کرد.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما