امروز، سه شنبه، ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

بانوان مدیر استان فارس به کتابخانه عمومی سر زدند

مدیران کل دفتر بانوان و خانواده استانداری و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس از بخش ها و فعالیت های کتابخانه عمومی رئیسی اردکانی بازدید کردند.
سیده معصومه دستغیب مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری فارس و زهرا افتخاری مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس با حضور در کتابخانه عمومی رئیسی شیراز از خدمات دهی این کتابخانه و بخش های مختلف آن دیدن کردند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس در این بازید خدمات کتابخانه های عمومی فارس را برشمرد و با عنوان اینکه 234 کتابخانه عمومی در حال حاضر در فارس خدمات دهی می کنند، عنوان کرد: در تلاشیم که 
کتابخانه های عمومی را به مکان های پویای فرهنگی و فرهنگسراهای اجتماعی تبدیل کنیم.
روح ا... منوچهری همچنین با اشاره به اینکه برنامه ریزی برای جذب کودکان به کتابخانه از اولویت های این مجموعه است، گفت: بیشتر کتابخانه های عمومی بخش کودک مستقل و سالن مطالعه دارند که در کنار مخزن و انجام برنامه های فرهنگی، نیازهای مخاطبان کتابخانه های عمومی را پاسخ می دهد.
این مقام مسئول طرح ماندگاران را یکی از طرح های اداره کل کتابخانه های عمومی فارس برای گردآوری مجموعه های شخصی ارزشمند دانست و گفت: تاکنون چهار مجموعه شخصی را جذب کتابخانه های عمومی کردیم که این مجموعه ها در کتابخانه های عمومی و با نام فرد خیر قرار می گیرد تا عموم مردم بتوانند از آن استفاده کنند.
به گفته منوچهری در هفته کتاب امسال از طرح ماندگاران «اهدای کتابخانه های شخصی به کتابخانه های عمومی فارس» رونمایی شد.
رئیس دبیرخانه انجمن کتابخانه های عمومی فارس در ادامه به خدمات بخش نابینایان کتابخانه رئیسی اردکانی اشاره کرد و گفت: این بخش در حال حاضر درحدود پانصد عضو روشندل دارد، تولید کتاب های صوتی و ارسال پستی برای روشندلان در استان، ارائه خدمات کتابخانه ای به صورت پستی و حضوری، خدمات دهی به کودکان روشندل، برگزاری کارگاه های مهارت های رفتاری، راه یابی، استفاده از ابزارهای الکترونیک، برنامه طبیعت گردی برای کودکان، نشست های شاهنامه خوانی و کتابخوان از جمله خدمات این بخش است.
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری فارس در این بازدید ضمن قدردانی از خدمات فرهنگی کتابخانه های عمومی، با تجلیل از گردآوری مجموعه غلامحسن اولاد در این کتابخانه، گفت: طرح ماندگاران این مجموعه با هدف گردآوری مجموعه های شخصی اقدام ارزشمندی است که باید توسعه بیاید.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما