امروز، سه شنبه، ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

برای جبران عقب‌ماندگی‌های استان فارس تلاش شود

 آیت ا... سیدعلی اصغر دستغیب در دیدار دکتر عنایت ا... رحیمی استاندار جدید فارس بیان کرد: برای جبران 
عقب ماندگی های استان فارس تلاش شود. وضعیت و شرایط به شکلی است که در حال حاضر باید سریع تر حرکت کنیم و با هر تفکری دست به دست هم دهیم. وقتی انسان قصدش خدمت است فکرش محدود و محصور در بحث های سیاسی نمی شود.
 تولیت معظم آستان مقدس حضرت احمدبن موسی الکاظم شاهچراغ(علیه السلام) در ابتدا ضمن تبریک به استاندار جدید فارس و آرزوی توفیق برای ایشان در خدمت رسانی هرچه بهتر به شهروندان، گفت: امیدواریم که به نحو احسن خداوند شما را موفق بدارد تا توفیق کسب رضای خداوند متعال از طریق ارائه خدمات ارزشمند به مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی است نصیب شما شود.
نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری گفت: در مسئولیت ها به سه مسئله مهم باید توجه کنیم. مسئله ‎اول بحث پایبندی نسبت به نظام و انقلاب اسلامی و حفظ ارزش های آن است که بسیار حائز اهمیت است. این همان مسئله ارزش هاست و به معنای همین تابلوهای راهنما است که علامت می زند انسان از کدام طرف باید برود. فرهنگ سازی، عامل عمده ترقی و تعالی و پیشرفت و حل مشکلات است.
وی ادامه داد: نباید فکر کنیم مسائل فرهنگی مسئول خاصی دارد و جزو حیطه کار ما نیست. درست است که مسئولیت هر کسی به خودش احاله شده، اما همه باید در تعالی فرهنگی جامعه نقش داشته باشند؛ مخصوصاً مسئولین طراز اول و کسانی که راس امور به آنان سپرده می شود.
‎مسئول معظم حوزه علمیه رضویه شیراز گفت: مسئله دوم در مسئولیت ها، مسئله امامت و رهبری است و وجدان همه ما گواه است قوام این نظام و این تشکیلات به برکت وجود امام(ره) و رهبری(مدظله) و جایگاه والای ولایت فقیه است. سی سال است که مقام معظم رهبری(مدظله) در هر موضوعی با راهنمایی ها و ارشاداتشان ورود پیدا کردند، اگر ملت و دولت به آن در کارشان عمل کردند، موفق بودند.
‎مُعظمٌ لَه ادامه داد: مسئله سوم در مسئولیت ها، مردم هستند، همه بایستی در جهت منافع مردم حرکت کنیم و اساس آن هم مهر و محبت نسبت به این مردم است که در این چهل سال شاهدش هستیم. حضرت امیرالمؤمنین(علیه السلام) خطاب به مالک می فرماید دلت را مملو از مهر و محبت به مردم کن؛ این خطاب به ما و همه کسانی است که مسئولیت دارند علتش این است که مردم یا برادر تو هستند یا هم نوع. این علاقه نشأت گرفته از علاقه های شهوانی انسان نیست. ‎گاهی انسان نسبت به کسانی که از آن ها انتظارات و توقعاتی دارد برای منافع شخصی خودش علاقه پیدا می کند که این علاقه گرگ به گوسفند است. علاقه مدنظر آن 
علاقه ای است که مسئولین نظام به مردم دارند و برخاسته از درون آنان است، چرا که مسئولین از همین مردم هستند.
‎‎رئیس جامعه روحانیت شیراز اظهار امیدواری کرد آغاز مسئولیت استاندار جدید فارس برای مردم، توأم با خیر و برکت باشد و تأکید کرد: برای جبران عقب ماندگی های استان فارس، تلاش شود. وضعیت و شرایط به شکلی است که در حال حاضر باید سریع تر حرکت کنیم و با هر تفکری دست به دست هم دهیم. وقتی انسان قصدش خدمت است فکرش محدود و محصور در بحث های سیاسی نمی شود. همه باید اهتمام بورزند و خدمت کنند.
وی ادامه داد: اینکه کسی بخواهد کسی را تضعیف کند و متقابلاً دیگری جبهه گیری کند، این علاوه بر دوری از سیره و قرآن و اسلام و روایات، سبُک عقلی است، لذا اگر بخواهیم موفق باشیم باید همه دست به دست هم دهیم و با همیاری و کمک، ان‌شاءا... در رده های مختلف موفق عمل کنیم.
‎تولیت معظم آستان مقدس گفت: مردم امتحان خود را خوب پس داده اند؛ حق شناس، پایبند، علاقه مند و قدرشناس هستند و امیدواریم همچون گذشته مسئولان را یاری دهند تا در این مقطع حساس پیشرفت و تعالی و ترقی استان فارس را شاهد باشیم.
‎مُعظمٌ لَه گفت: پرداختن به بحث حرم سوم و بقاع متبرکه در دوره استاندار سابق خیلی امیدوارکننده بود و تداوم آن موضوعات با محتوای بالاتر و با کیفیت تر در آغاز خدمت جنابعالی را آرزومندیم. آستان مقدس حضرت شاهچراغ علیه السلام نیز آماده هر نوع همکاری است. یکی از راه های ارائه خدمت به مردم توجه به صنعت ارزشمند گردشگری است و در شیراز گردشگری یک ویژگی روحی دارد و آن روح زیارت است که در مردم ایجاد معنویت می کند و لذا باید به گردشگری مذهبی در این شهر توجه ویژه شود.
استاندار جدید فارس نیز در این دیدار ضمن تشریح برنامه های استانداری، اظهار کرد: خود را سرباز ولایت و تلاشگر در جهت ترویج و حفظ شعائر اسلامی می دانم.
وی گفت: وقتی برای جناح بندی و سیاسی بازی وجود ندارند، باید با خدمت و تلاش بتوانیم حل مشکلات را سرلوحه کار خود قرار دهیم.
‎دکتر عنایت ا... رحیمی پیرامون طرح توسعه حرم مطهر اظهار کرد: در مورد این طرح جلسه ای خواهیم داشت و تلاش می کنیم هرچه سریع تر اقداماتی در این زمینه صورت بگیرد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما