امروز، سه شنبه، ۱۹ آذر ۱۳۹۸

ترابی و طارمی آماده‌تر از قدوس هستند

برد ایران برابر یمن با همان سبک و سیاقی به دست آمد که طرفداران فوتبال ایرانی دوست دارند. به گزارش ورزش سه صالح مصطفوی کارشناس این بازی را تحلیل کرده است که در زیر می خوانید:
خیلی ها می گفتند که کی روش فقط بلد است دفاعی بازی کند اما او نشان داد اگر زمان داشته باشد و تصمیم بگیرد بازی مالکانه بکند می تواند این کار را هم خوب انجام بدهد. 
* سامان قدوس
بعد از این بازی برخی معتقد بودند که قدوس با توجه به کارهای فردی که در زمین انجام
 می دهد شاید به درد تاکتیک تیم ملی نمی خورد و به همین دلیل هم کی روش کمتر به او بازی می دهد اما نظر متفاوتی دارم. به نظرم اتفاقاً قدوس خیلی هم به کار تیم ملی می آید اما واقعیت این است که 
کی روش دست خیلی بازی از نظر بازیکن دارد. قدوس وینگر بازی کرد و در این سیستم اتفاقاً وینگرها باید تکنیکی باشند و بتوانند به داخل بیایند و شوت بزنندو به نظرم قدوس بسیار به درد این سیستم تیم ملی می خورد اما  بازی نکرد چون ترابی و طارمی روی فرم تر هستند.
* وینگرهای جدید
تیم ملی روش متفاوتی را بازی کرد. ما در آغاز حمله هایمان تصمیم گرفته بودیم توپ را با پاس های کوتاه بیاوریم وسط و سپس به وینگرها برسانیم. روی گل اول بازی طارمی، سردار و ترابی فاصله شان از هم دومتر بود. اما وقتی به لایه های دفاعی حریف می خوردیم و نمی توانستیم از هافبک دفاعی ها عبور کرده و  وینگرها را صاحب توپ کنیم، نقش هافبک های میانی ما که اشکان دژاگه و وحید امیری بودند شروع می شد. 
* کانتر پرس
در بازی روز دوشنبه تیم ملی دو هافبک میانی تیم یعنی امیری و دژاگه در زمان هایی از بازی از دو وینگر ما ترابی و طارمی بازتر بودند و این روش بازی یک پلن دفاعی خوب لازم داشت. ما در همان نیمه اول کانترپرس خیلی خوبی روی یمن داشتیم و اجازه ندادیم از توپ های لو رفته ضدحمله 
بسازند.
* روش بازی
نکته ای که باید راجع به روش بازی تیم ملی بگوییم این است که در این سیستم باید هافبک وسط هایی داشته باشید که بتوانند وینگر هم بازی کنند. ما زمانی که نمی توانیم وینگرهایمان را صاحبت توپ کنیم هافبک وسط هایمان باید توانایی بازی در وینگر را داشته باشند و به نظر دژاگه و امیری گزینه های بسیار خوبی برای این سیستم هستند. 
بازیکنان تیم ایران به غیر از مجید حسینی که نفهمیدیم چرا آنقدر استرس و اشتباه داشت خوب بودند اما مهدی ترابی و مهدی طارمی بهترین های تیم بودند. 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما