امروز، سه شنبه، ۱۹ آذر ۱۳۹۸

آیا زوج دفاعی ایران در جام تغییر کرد؟

قبل از شروع جام ملت های آسیا از هر کسی که اتفاقات فوتبال ایران و به خصوص تیم ملی را دنبال می کند درباره زوج دفاع وسط های تیم ملی می پرسیدید، از بازی کردن سیدمجید حسینی در کنار مرتضی پورعلی گنجی حرف 
می زد. بازی های خوب حسینی در جام جهانی و عملکرد بی نقص پورعلی گنجی در سال های گذشته باعث شده بود تا تصور همگان بر این باشد که این دو مدافع بلند قامت بهترین گزینه ها برای بازی کردن در قلب دفاع تیم ملی 
هستند.
همین اتفاق هم رخ داد و در بازی با یمن شاهد حضور حسینی و پورعلی گنجی در ترکیب بودیم. 
در همان نیمه اول اما چند اشتباه از مجید حسینی ظاهراً خیلی چیزها را خراب کرده؛ در دقایق ابتدایی بازی با یمن مدافع ترابزون اسپور ترکیه با یک اشتباه ضد حمله خطرناکی را به حریف هدیه کرد. در ادامه بازی هم حسینی خیلی عجولانه و پراسترس فوتبال بازی کرد و  در دو صحنه تکل بدی روی پای بازیکنان یمن رفت که داور با ملایمت از کنار آنها رد شد اما از چشم کی روش دور نماند.
کی روش بدون توجه به اینکه تیمش در دقایق ابتدایی با 3 گل پیش افتاده، همچون گذشته از اشتباهات بازیکنش نگذشت و در کمال ناباوری بین دو نیمه حسینی را تعویض کرد و پژمان منتظری باتجربه را به زمین فرستاد.
حالا اما مسئله اصلی تغییری است که در خط دفاع ایجاد شده. کی‌روش آخرین بار که اینقدر از یک بازیکن ناراحت شد در دیدار با سوریه در مقدماتی جام جهانی بود که از عملکرد انصاری عصبانی بود و از آن زمان خیلی کم دعوتش کرد و آرام آرام از فهرست بازیکنانش خط خورد. حالا اما درباره مجید حسینی بعید است اینقدر سختگیرانه رفتار کند اما احتمال اینکه در بازی با ویتنام هم از حسینی بازی نگیرد، کم نیست.
در تمرینات تیم ملی طی روزهای آینده تصمیم کی روش درباره زوج دفاع وسط مشخص خواهد شد. اینکه آیا در بازی با ویتنام هم حسینی به صورت فیکس به میدان می رود یا اینکه جایش را به صورت ثابت به پژمان منتظری می دهد.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما