امروز، دوشنبه، ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

انتشار فراخوان جذب سرمایه‌گذار برای ۱۷۰ پروژه ملی فارس

رئیس گروه اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان برنامه و بودجه استان فارس از انتشار فراخوان جذب سرمایه گذار برای 170 پروژه دارای قابلیت واگذاری به بخش عمومی غیردولتی و خصوصی در فارس خبر داد. 
علی طیبی بعدازظهر سه شنبه 18 دیماه در یک کنفرانس خبری با اشاره به وجود 235 پروژه ملی با قابلیت واگذاری به بخش عمومی غیردولتی یا خصوصی، در استان فارس خبر داد و گفت: فراخوان برای واگذاری 170 پروژه در بخش های مختلف منتشر شده است. 
او با تصریح اینکه جذب سرمایه گذار برای این پروژه ها کاری بسیار دشوار محسوب می شود، گفت: مالکیت این پروژه ها به بخش خصوصی و سرمایه گذار واگذار نمی شود بلکه دارای شرایط خاصی است و بهره برداری از پروژه در زمانی مشخص به سرمایه گذار واگذار می شود. 
طیبی گفت: پروژه‌های مدنظر در این فرآیند شامل پروژه‌های جدید، نیمه تمام، آماده بهره برداری و به بهره برداری رسیده می شود. 
این مقام مسئول گفت: تعداد 45 پروژه از کل پروژه‌های قابل واگذاری، در استان فارس به بخش خصوصی واگذار شده است که آزادراه لامرد به پارسیان با 360 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری، باغ موزه مشاهیر شیراز با 33 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و آب شیرین کن یکی از روستاهای شهرستان فراشبند با 150 میلیون تومان سرمایه‌گذاری، از پروژه‌های مهم محسوب می‌شود. 
طیبی با بیان اینکه روند واگذاری 45 پروژه اشاره شده، از سال‌های گذشته آغاز شده و امسال به نتیجه رسیده است، گفت: این پروژه‌ها مربوط به ورزش و جوانان، علوم پزشکی، میراث فرهنگی و راه و شهرسازی و .... بوده است. 
او همچنین گفت: برای سه پروژه استخر نیمه تمام و پروژه انتقال آب از دریا به منطقه انرژی بر لامرد، سرمایه گذار انتخاب شده و 11 پروژه فرهنگی هنری نیز در مرحله انتخاب سرمایه گذار قرار دارد. 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما