امروز، دوشنبه، ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

افزایش درآمد سرانه و بهبود معیشت مردم محور بودجه ۹۸ است

به گزارش ایرنا، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور نگاه ویژه ای به معیشت در بودجه سال 98 شد و تمام تلاش دولت و نمایندگان مردم بر این موضوع استوار است که بهبود معیشت و افزایش درآمد سرانه مردم در اولویت فعالیت ها قرار گیرد.
* اقتصاد نفتی همچنان پابرجاست 
رضایی با بیان این که اقتصاد ایران هنوز هم بر پایه فروش نفت است، اضافه کرد: در بودجه سال 98 هنوز هم تأکید بسیار زیادی بر نفت و فروش نفت است و بخش قابل توجهی از تأمین درآمد دولت از این طریق است.
وی اضافه کرد: در بودجه سال 98 میزان فروش نفت در هر روز یک میلیون و 500 هزار بشکه به قیمت 54 دلار است. 
رضایی درباره سایر روش های تأمین درآمد دولت برای بودجه سال 98 گفت: دولت برای تأمین بودجه راه های مختلف درآمدی دارد که می توان به فروش مشتقات نفتی، فروش اوراق مشارکت، عوارض پرداختی مردم و همچنین مالیات های مستقیم و غیرمستقیم 
اشاره کرد.
او معتقد است: اقتصاد باید به گونه ای ترمیم شود که اگر امکان فروش نفت بر اساس برنامه ریزی در لایجه بودجه فراهم نشود در معیشت مردم خللی وارد نشود پس از این رو باید سرانه درآمد مردم افزایش یابد.
* برنامه‌های حمایتی دولت برای قشرهای آسیب‌پذیر 
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درباره برنامه های حمایتی دولت در سال 98 بیان کرد: یکی از برنامه های حمایتی که دولت برای سال 98 دارد حمایت از قشر آسیب پذیر مطلق، حمایت از مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی است البته در درجه بالاتر نیز چتر حمایتی دولت برای کارگران در نظر گرفته شده و کارگران فصلی از جمله گروه هایی هستند که مورد حمایت بیشتری خواهند بود.
او بسته های حمایتی را یکی از راهکاری حمایتی دولت دانست و اضافه کرد: اگر امکان پرداخت نقدی به گروه های هدف فراهم نباشد بسته های حمایتی 
می تواند گره گشای ارائه خدمات دولتی به مردم باشد پس دولت در نظر دارد در سال 98 بسته های حمایتی را برای کمک به گروه های آسیب پذیر اجتماعی در مواقع حساس ارائه دهد.
* 10 درصد از خدمات آموزش و پرورش خصوصی می‌شود
نماینده مردم شیراز درباره بودجه فرهنگی سال 98 نیز گفت: یکی از طرح هایی که دولت در خصوص آموزش و پرورش ارائه داد برون سپاری خدمات است و قرار است که آموزش و پرورش با برون سپاری خدمات فعالیت های خود را ادامه دهد. وی اضافه کرد: نزدیک به 10 درصد از خدماتی که آموزش و پرورش ارائه خواهد داد برون سپاری می شود.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما