امروز، پنج شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

در شرایطی که عده‌ای برای تأمین نیازهای اولیه و نان شب مشکل دارند، برخی هنوز به دنبال خارج کردن رقیب

معاون اول رئیس جمهور گفت: خلاقیت و شجاعت در دوران سختی می تواند به داد ما برسد و من نیز اطمینان می دهم كه با تمام وجود از بخش خصوصی، فعالان اقتصادی و كارآفرینان حمایت كنم و آنچه در توان دولت است را برای كمك به آنها به صحنه بیاورم. 
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور ظهر دیروز در سومین دوره اهدای نشان کارآفرینی امین الضرب که به مناسبت صد و سی و پنجمین سالگرد تأسیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران برگزار شد، اظهار داشت: اتاق بازرگانی تهران طی سال های اخیر با پشتوانه اعتماد فعالان بخش خصوصی، گام های مؤثر و مفیدی در جهت توسعه کشور برداشته است. 
معاون اول رئیس جمهور از مرحوم امین الضرب به عنوان فردی خوشنام، خیرخواه و مؤثر در حوزه های مختلف یاد کرد و با بیان اینکه انتخاب نشان امین الضرب اقدامی مهم و جذاب در روند توسعه کشور است،‌ اظهار امیدواری کرد؛ آیندگان این موضوع را بیش از امروز مورد توجه قرار داده و به آن بپردازند. 
وی افزود: انتخاب کارآفرین برتر در بخش خصوصی، توسط بخش خصوصی موجب ترغیب همه شرکت ها، مؤسسات و شهروندان برای فعالیت در زمینه کارآفرینی است که نیاز مهم و ملی امروز و آینده ایران است. 
جهانگیری با تأکید بر اهمیت نقش کارآفرینان و بخش خصوصی در عبور از شرایط دشوار و پیچیده پیش روی کشور، ‌تصریح کرد: حتی اگر کشور با شرایط سخت اقتصادی و تحریم نیز روبرو نبود برای توسعه کشور نیازمند میدان‌داری و ایفای نقش بیشتر بخش خصوصی بودیم. این نقش در شرایط امروز که دشمنان ملت ایران تلاش دارند آینده ای تیره و تار پیش روی مردم و نسل جوان کشور قرار دهند دوچندان 
شده است. 
معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه امروز رویکردها و سازوکارهای متعارف و شناخته شده برای حل و فصل مسایل کارساز نیست، اظهار داشت: روش ها و راهکارهایی که در گذشته تجربه شده در شرایط کنونی پاسخگوی نیاز کشور نیست چرا که امروز نیازمند تعقل،‌ نوآوری و خلاقیت در راهکارها هستیم و باید به دنبال کشف و خلق فرصت های 
جدید باشیم.
وی با اشاره به اعطای نشان امین الضرب به دو جوان مؤسس شرکت های «دیجی کالا» و «آپارات»،‌ خاطر نشان کرد: انتخاب این گونه افراد به عنوان کارآفرینان برتر بدین معناست که باید کارآفرینی را به سمت فناوری های جدید و متناسب با تغییرات اجتماعی و جمعیتی کشور سوق دهیم. 
جهانگیری ادامه داد: باید فضا را برای حضور و نقش آفرینی جوانان و زنان مهیا کنیم تا بتوانند به کارآفرینانی بزرگ برای کشور تبدیل شده و در صحنه اقتصاد و توسعه حضور پیدا کنند.  وی در ادامه با اشاره به اینکه فعالان اقتصادی و بخش تولیدی کشور در سال های اخیر شرایط سختی را تجربه کرده اند، افزود: در دوران تحریم فعالان اقتصادی، صاحبان کارخانه ها و مردم مظلوم کشور بیشترین فشارها را متحمل شده اند.  
جهانگیری افزود: البته اقتصاد کشور پیش از تحریم ها نیز با مجموعه ای از مسائل و بیماری های مزمن روبرو بود و برخی از این مسائل نظیر مسائل زیست محیطی، موضوع نقدینگی، بودجه دولت و کمبود آب به چالش و ابر چالش تبدیل شده اند نیازمند تمرکز و برنامه ریزی جدی برای عبور هستند.  
جهانگیری اضافه کرد: در شرایطی که عده ای برای تأمین نیازهای اولیه و نان شب مشکل دارند، برخی هنوز به دنبال خارج کردن رقیب از صحنه هستند. امروز باید به داد ملت برسیم چرا که با یک غول بی منطق مثل آمریکا روبرو هستیم. 
وی از تجار، فعالان اقتصادی و اصناف کشور خواست برای رعایت حال مردم در این دوره کوتاه کالاها را به قیمت مناسب در اختیار مردم قرار دهند و به سود متعارف و معقول قانع باشند.  معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: در شرایط سخت باید مردان بزرگ به میدان بیایند. خلاقیت و شجاعت در دوران سختی می تواند به داد ما برسد و من نیز اطمینان می دهم که با تمام وجود از بخش خصوصی، فعالان اقتصادی و کارآفرینان حمایت کنم و آنچه در توان دولت است را برای کمک به آنها به صحنه بیاورم. 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما