امروز، سه شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

معاون شهرداری شیراز: دو دستگاه اتوبوس افراد معتاد متجاهر هفته گذشته از هرمزگان به شیراز انتقال دادند

حسین حسن‌پور - تماشا 
«محمدرضا محمدحسن‌پور» معاون خدمات شهری شهرداری شیراز در جلسه علنی شورای شهر در روز گذشته گفت: در سال گذشته در ایام نزدیک به نوروز، با هماهنگی سایر دستگاه ها، برنامه‌هایی در بحث اسکان و ساماندهی معتادان متجاهر شهر اجرایی شد.
وی افزود: اداره پیشگیری و ساماندهی 
آسیب دیدگان اجتماعی زیرمجموعه معاونت خدمات شهری همه فعالیت های خود را بر روی بسته‌های فرهنگی متمرکز کرده است.
وی با اشاره به توجه به مباحث پیشگیری، درمان و صیانت از معتادان افزود: باید مشکلات را از کودکی رفع کنیم به همین منظور این اداره اقدام به انعقاد تفاهم نامه همکاری با اداره کل کتابخانه عمومی فارس در بحث کتاب و کتابخوانی، اجرای کارگاه‌های داستان نویسی با حضور اساتید برجسته، برگزاری دوره‌های آموزش مهارت زندگی برای کودکان خیابانی 
کرده است.
محمد حسن‌پور ادامه داد: مرکز ماده ۱۶به منظور درمان معتادان متجاهر و نگهداری از آنها ایجاد شده است که امسال نیز علاوه بر مرکز نگهداری معتادان متجاهر ویژه آقایان، مرکز نگهداری معتادان متجاهر ویژه بانوان با ظرفیت ۱۵۰ نفر نیز ایجاد شد.
وی با اشاره به حضور معتادان متجاهر از استان های دیگر در شیراز افزود: برنامه هایی به منظور رفع این مشکل در نظر گرفته شده است تا این افراد را به شهر خود بازگردانند.
وی ادامه داد: در یک مورد فقط هفته گذشته دو دستگاه اتوبوس از هرمزگان حامل معتادان متجاهر به شیراز انتقال دادند و شیراز به دلیل دلسوزی مردم و هوای خوبش، منطقه‌خوبی برای زندگی چنین افرادی شده است.
محمد حسن‌پور با اشاره به انعکاس خبر فوت یک بانوی معتاد در فضاهای مجازی گفت: این معتاد متجاهر، مجرد و اهل کرمانشاه بود که براساس آمار اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی ۶۰ بار جمع آوری، ۷ مرتبه به کمپ اعتیاد منتقل و ۲ مرتبه به زندان افتاده بود که بر اثر استفاده زیاد مواد مخدر فوت کرده است.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما