امروز، سه شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

مهبودی سرپرست اداره آموزش و پرورش ناحیه یک شیراز شد

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس گفت: منابع انسانی، پایه‌های اصلی ثروت یک کشور را تشکیل می‌دهند و مدیریت این منابع هم اکنون به دست معلمان و آموزش و پرورش است.
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، علی عسکر جمشیدی در آیین تکریم و معارفه رئیس پیشین و سرپرست جدید آموزش و پرورش ناحیه یک شیراز، در جمع کارکنان این اداره گفت: منابع انسانی، پایه‌های اصلی ثروت یک کشور را تشکیل می‌دهند و مدیریت این منابع هم اکنون به دست معلمان و آموزش و پرورش است. 
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس با تأکید بر لزوم تکریم جایگاه معلم، گفت: اگر این منابع در اختیار انسان‌های فرهیخته و متفکر باشد، این کشور می‌تواند به آینده خود امیدوار باشد و برای اطمینان از آینده روشن کشور، باید به جایگاه و منزلت معلمان و فرهنگیان در عمل توجه ویژه شود. 
وی یکی از عوامل ماندگاری انسان‌ها و به ویژه معلمان را اثرگذاری در دوران خدمت عنوان کرد و گفت: برای ماندگاری در دل مردم، باید کار تاثیرگذار انجام داد، چنانچه افرادی مانند مرحوم 
بهمن بیگی و دکتر حسابی با کار اثر بخش خود در جامعه ماندگار شده اند.
جمشیدی مشورت با صاحبان خرد و اندیشه را موجب اثربخش شدن افراد دانست و گفت: در حوزه آموزش و پرورش نیروهای توانمند زیادی وجود دارد که می‌توانند مورد مشورت قرار گرفته و منشا اثر باشند.
وی با انتقاد از هزینه کرد از سبد آموزش برای جبران کاستی‌ها، گفت: جامعه ما زمانی رشد می‌یابد که در امر آموزش، به دو مقوله مهم اعتقاد داشته باشیم، در همه چیز صرفه جویی به‌جز هزینه آموزش فرزندانمان و در همه چیز صرفه جویی برای آموزش و تربیت فرزندانمان.
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس افزود: اگر اعتقاد مسئولین این باشد که آموزش و پرورش را می‌توان ارزان اداره کرد، هیچ امیدی به خلاقیت معلمان نیست.
جمشیدی در ادامه مسئولین آموزش و پرورش را خطاب قرار داد و گفت: در مدیریت آموزش و پرورش فرصت برای آزمون و خطا نیست، چرا که نیروهای زیر مجموعه این نهاد، انسان هستند و کوچکترین خطا می‌تواند فرصت‌های زیادی را از نسل جوان گرفته و هدر دهد و باید هر تصمیمی در آموزش و پرورش مبتنی بر یافته‌های پژوهشی باشد.
وی ویژگی مهم مدیران موفق جامعه را توجه به نقطه نزاع زیرمجموعه خود و اهمیت دادن به انتقادات و نظرات آنها دانست و گفت: یک مدیر موفق باید تلاش کند تا نگاه انتقادی را به نگاه اصلاحی تبدیل کرده و از ظرفیت‌های درون سازمانی و برون سازمانی برای اداره زیر مجموعه خود بهره بگیرد.
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس همچنین با اشاره به کلام امام خمینی (ره) که آموزش و پرورش و مسئله فرهنگ در راس همه امور است گفت: با فراموش کردن آن امر مهم است که هم اکنون در جامعه، با بسیاری از مسائل و مشکلات روبرو هستیم.
درپایان این مراسم ضمن تقدیر از زحمات نصراله کیانی، رئیس پیشین اداره آموزش و پرورش ناحیه یک شیراز، سعید مهبودی به عنوان سرپرست این اداره منصوب شد.
گفتنی است مهبودی در دو سال گذشته به عنوان رئیس آموزش و پرورش شهرستان سپیدان مشغول به خدمت بوده است.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما