امروز، سه شنبه، ۱ مرداد ۱۳۹۸

کارت منزلت سالمندی دهه فجر توزیع می‌شود

عضو شورای اسلامی شهر شیراز از توزیع کارت منزلت سالمندی از آغاز دهه فجر خبر داد.
دکتر علی ناصری با اشاره به وجود ۱۴۶هزار سالمند در شیراز افزود: براساس پیش بینی سازمان ملل متحد در سال ۲۰۰۷، در چند سال آینده جمعیت سالمند کشور ۲ برابر می شود.
وی سالمندی را دوره خردمندی دانست و افزود: از لحاظ علمی سالمندی ازسن ۶۰ تا ۶۵ سالگی به بالا ست که دوره ای برای انتقال تجربیات و فرهنگ است.
دکتر ناصری خاطر نشان کرد: سالمندی علاوه بر ویژگی های دوران خود، نیازمندی های ویژه ای نیز در حوزه‌ بهداشت و درمان دارد که باید این امکانات در اختیار آنها قرار گیرد.
وی با اشاره به تهیه، تدوین، تصویب و ابلاغ مصوبه و 
آیین نامه شهر دوستدار سالمند به همه واحدها افزود: پس از پیگیری های انجام شده مقرر شده است در مراسمی با هماهنگی فرمانداری، شورای کلانشهر شیراز، سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری، بهزیستی و علوم پزشکی و با همکاری کانون بازنشستگان و بنیاد فرزانگان، ۵ هزارکارت منزلت در ۱۲بهمن همزمان با سالروز ورود امام خمینی(ره) به سالمندان اهدا شود.
دکتر ناصری ادامه داد: ۲ هزار کارت به سالمندان زیرپوشش بهزیستی، ۲ هزارکارت به سالمندان زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و هزار کارت به افرادی که زیرپوشش تأمین اجتماعی و شهرداری هستند، اهدا می‌شود.
وی خاطر نشان کرد: با استفاده از این کارت، سالمندان از خدمات حمل و نقل عمومی، مترو، فرهنگسرا، اماکن ورزشی، تاریخی، مذهبی، سیاحتی و زیارتی شیراز بهره مند می‌شوند.
عضو شورای اسلامی شهرشیراز از راه اندازی سامانه ثبت اطلاعات سالمندان توسط حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری خبر داد و افزود: بر اساس پیگیری‌های انجام گرفته با معاونت سرمایه انسانی شهرداری، اطلاعات بازنشستگان شهرداری در اختیار سازمان فرهنگی اجتماعی قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به بازسازی و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی افزود: در راستای شعار انسان محوری شورای پنجم و ترویج فرهنگ تکریم سالمندان، می‌توان صندلی هایی بارنگ خاص ویژه سالمندان در اتوبوس‌ها در نظر گرفت.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما