امروز، دوشنبه، ۳۱ تیر ۱۳۹۸

توانمندسازی خانه‌های محله می‌تواند کمک شایانی در کاهش آسیب‌های اجتماعی نماید

 به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه؛ نشست هم اندیشی با محوریت حمایت از مشاغل خانگی، ایجاد شرایط اشتغالزایی، بازتوانی، احیا و مهارت های زندگی در محله های کم برخوردار با حضور دکتر ناصری عضو محترم شورای اسلامی شهر، مهندس اکبری شهردار منطقه دو به همراه معاونین و مسئولین منطقه، همت معاون اجتماعی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، فیروزی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه معاون و کارشناسان آن اداره، یاوران شورا و مسئولین خانه های محله در ساختمان شهرداری منطقه دو تشکیل و گفتگوهای اولیه در خصوص تشکیل شرکت های تعاونی به منظور حمایت از ایجاد اشتغال برای هنر آموزان خانه های محله انجام پذیرفت. در این جلسه دو ساعته که هدف اصلی آن محله محوری و ایجاد اشتغال و رفع مشکلات 
محله ها بود، مهندس اکبری شهردار منطقه دو ضمن استقبال از 
طرح های پیشنهادی، خاطر نشان کرد: در خصوص توانمندسازی خانه های محله؛ حمایت ارگان ها، نهادها و سازمان های مختلف را در این زمینه جهت همکاری های لازم و همچنین با هدف مرتفع نمودن مشکلات در زمینه فروش محصولات تولیدی و بازار کار برای هنر آموزان خانه های محله را بزرگترین دغدغه آنان جهت زندگی بر شمرد.
دکتر ناصری عضو شورا نیز علاوه بر تأکید فراوان به اشتغال شهروندان بیان داشت: مهم ترین دغدغه خاطر و مشکل شهروندان، مسئله اشتغال است که باید در دستور کار قرار گیرد و این از خود محله ها انجام می پذیرد. در کلانشهر شیراز محله های خاصی جهت مشکلات و آسیب های اجتماعی وجود دارد که مستلزم پیگیری خاص می باشد.
فیروزی رئیس محترم اداره تعاون - کار و رفاه اجتماعی ضمن برشمردن خدماتی که اداره تعاون می تواند در راستای حمایت از مشاغل خانگی ارائه نماید، افزود: این اداره آمادگی خود را جهت همکاری با شهرداری منطقه دو اعلام می نماید و در تمامی زمینه های خدمات رسانی اعم از معرفی کارآفرینان برای دریافت تسهیلات بانکی با بهره پایین و طی مراحل قانونی جهت تشکیل شرکت های تعاونی، همچنین در خصوص حمایت از افراد معرفی شده از سوی خانه های محله آماده همه گونه همکاری می باشد.
در پایان شهردار منطقه دو اضافه نمود: با حمایت و توانمند سازی خانه های محله و کمک به این قشر از جامعه امید داریم که بتوانیم در جهت کاهش آسیب های اجتماعی گام مؤثری برداریم.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما