امروز، دوشنبه، ۳۱ تیر ۱۳۹۸

برگزاری چهارمین جلسه کارگروه تخصصی ارتباطات و مخابرات مدیریت بحران استان فارس در مخابرات منطقه فارس

با اعلام سازمان مدیریت  بحران کشوردر پشتبانی سایر استان ها از  نواحی مختلف پایتخت در زمان وقوع  بحران و دستور وزیر کشور در خصوص تعیین استان های معین جهت مناطق ۲۲ گانه تهران، استان فارس به عنوان استان معین منطقه ۱۶ تهران تعیین  و در همین راستا کمیته های مختلفی در سطح استان در حوزه های مختلف جهت پوشش منطقه مورد نظر ایجاد گردیده است.
در همین راستا کارگروه تخصصی ارتباطات و مخابرات مدیریت بحران استان فارس نیز با حضور مخابرات منطقه فارس، ادارات کل زیرمجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و اداره کل برق استان فارس، با توجه به نوع فعالیت های این ادارات کل جهت ارائه پیش فرض ها و  آمادگی مورد نیاز در زمان بحران تشکیل شده است.
 به گزارش روابط عمومی مخابرات منطقه فارس، چهارمین جلسه کارگروه تخصصی ارتباطات و مخابرات مدیریت بحران استان فارس به میزبانی مخابرات منطقه فارس در روز دوشنبه مورخ ۱۰/۱۰/۹۷ با حضورمهندس ایزدی، مدیر مخابرات منطقه فارس؛ مهندس آزادی، مدیر کل دفتر مدیریت بحران استان فارس؛ مهندس سهرابی، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس و سایر اعضای کارگروه تخصصی ارتباطات و مخابرات مدیریت بحران استان فارس در سالن ویدئوکنفرانس مخابرات منطقه فارس برگزار گردید.
 مهندس ایزدی در ابتدای جلسه ضمن عرض خوش آمد گویی به مدعوین جلسه و اشاره به فعالیت های انجام شده مخابرات منطقه فارس، اظهار داشت: تا کنون فعالیت های عمده ای در مخابرات منطقه فارس در خصوص آمادگی در زمان بحران انجام شده است و فعالیت های مستمر مخابرات منطقه فارس جهت آمادگی سایر حوزه ها در زمان بحران ادامه دار می باشد.
وی افزود:  در زمان وقوع بحران نقطه ضعف هایی نظیر  مواجهه با مشکل در هماهنگی های درون سازمانی و مستند سازی وجود دارد که با  وجود نقاط  قوتی همچون همکاران متخصص و متعهدی که با همدلی و نوع دوستی در زمان بحران به فعالیت می پردازند در راستای از بین بردن نقاط ضعف موجود هستیم.
در ادامه مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به دستور مدیریت بحران کشور در خصوص تشکیل کارگروه های تخصصی و تعریف 
مسئولیت های کارگروه ها، اظهار داشت: از جمله وظایف اصلی این کارگروه تخصصی بحث کنترل و اجرای دستورالعمل های اجرایی استان های معین شهرداری منطقه ۱۶ تهران است.
وی افزود: با توجه به ضرورت ارتباط و برنامه ریزی، نیاز است، جلسات این کارگروه تخصص به صورت مستمر برگزار و مصوبات آن مورد بررسی قرار گیرد.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استان فارس نیز با اشاره به زلزله بم و مدیریت بحران در موقعیت های مشابه اظهار داشت: آمادگی و برنامه ریزی است که ما را در مقابل مشکلات ایمن می نماید. اگر حادثه کنترل نشود تبدیل به بحران و در درصورت عدم  کنترل و عدم مدیریت بحران، تبدیل به فاجعه می شود.
مهندس آزادی، ارتباطات را ستون فقرات مدیریت بحران خواند و بیان نمود: در زمان وقوع حادثه و بحران اگر ارتباطات نباشد هیچکس قادر به انجام فعالیت نیست و مردم در زمان بحران به اولین چیزی که احتیاج دارند ارتباط است در همین راستا بررسی وضعیت موجود اپراتورها و میزان آمادگی و بررسی جایگزین های  آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استان فارس مراحل چهارگانه مدیریت بحران را عنوان نمود و اظهار داشت: کارگروه تخصصی ارتباطات و مخابرات  
می بایست جهت تمام مراحل ۱- پیشگیری ۲- آمادگی ۳ - مقابله 
4- بازسازی، اهداف مشخص داشته و با برنامه ریزی عمل کند.
در پایان مهندس وکیل زاده ضمن ارائه پاورپویت به تشریح دسته بندی و نوع فعالیت استان های پیشتاز، استان های معین و استان جایگزین در زمان وقوع بحران در پایتخت پرداخت.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما