امروز، دوشنبه، ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

حمایت دانشگاه از طرح‌های پژوهشی و ایده‌های نوآورانه در حوزه سلامت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در دیدار با اساتید گروه فارموکولوژی، حمایت دانشگاه را از طرح های پژوهشی و ایده های نوآورانه در حوزه سلامت اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سید وحید حسینی» در ادامه نشست های دوره ای با اعضای گروه های آموزشی دانشگاه، صبح دیروز با حضور در دانشکده پزشکی شیراز، با اساتید گروه فارموکولوژی دانشگاه دیدار و گفت و گو کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این دیدار با تأکید بر اهمیت حفظ و ارتقای جایگاه گروه فارموکولوژی در کشور اظهار کرد: علوم پایه اساس رشته های بالینی است و آموزش های اساتید گروه فارموکولوژی در بین رشته های مختلف پزشکی ماندگار است.
او با بیان اینکه حوزه پژوهش به دلیل اهمیت و نقش آن در جامعه، از جایگاه بالایی برخوردار است، افزود: دانشگاه علوم پزشکی شیراز از طرح های پژوهشی و ایده های نوآورانه در حوزه سلامت حمایت می کند.
مسئول ارشد حوزه سلامت فارس با اشاره به نقش اساتید و نخبگان به عنوان سرمایه ها و زیربنای ارتقای سطح علمی کشور، بر اهمیت توجه به ترقی روزافزون امر آموزش در مسیر توسعه ملی تأکید کرد و گفت: تقویت دو حوزه «آموزش» و «پژوهش» موجب پشرفت و موفقیت در حوزه سلامت 
می شود.
دکتر سید وحید حسینی افزود: رفع چالش های موجود در گروه های مختلف آموزشی و دغدغه های 
اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه، از اولویت های دستور کار مسئولان دانشگاه است.
مشاور عالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز در این دیدار ضمن قدردانی از اعضای گروه فارموکولوژی دانشگاه به پاس تلاش در حوزه آموزش و پژوهش، این گروه آموزشی را از گروه های دارای پیشینه قدیمی در دانشگاه عنوان کرد که از جایگاه ویژه ای در حوزه پزشکی برخوردار 
است.
دکتر «محمود نجابت» با اشاره به توانمندی این گروه آموزشی گفت: با توجه به وجود اساتید مجرب و توانمند در گروه آموزشی فارموکولوژی، ضرورت دارد بیش از پیش برای انجام فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی از توانمندی های این گروه آموزشی استفاده شود.
اساتید گروه فارموکولوژی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این دیدار توضیحاتی در خصوص عملکرد این گروه آموزشی، دغدغه ها و چالش های موجود، پایان نامه ها و تحقیقات دانشجویان، تعداد مقالات و انجام طرح های تحقیقاتی و پژوهشی  ارائه کردند.
در این نشست که صبح دیروز، پانزدهم آبان ۱۴۰۱ در دانشکده پزشکی شیراز برگزار شد، اساتید این گروه آموزشی مسایل و چالش های خود را با رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در میان گذاشته و پیرامون راهکارهای رفع موارد مطرح شده، تبادل نظر شد.
دکتر «محمود نجابت» مشاورعالی رئیس دانشگاه، دکتر «سید روح ا... حسینی» مشاور رئیس دانشگاه و رئیس حوزه ریاست و مهندس «ابوذر پاریزی» مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز دیگر اعضای این نشست بودند.
همچنین در حاشیه این دیدار از آزمایشگاه های گروه فارموکولوژی دانشگاه نیز بازدید شد.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما