امروز، سه شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

مدیرکل ورزش وجوانان فارس: مرحوم دهداری برای همیشه تصویری سفید از خود در ورزش ایران به یادگار گذاشت

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس گفت: دهداری پایه گذار مکتب اخلاق گرایی در فوتبال بود. 
به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، حیدرعلی کامیاب که شامگاه سه شنبه 13آذرماه در بیست وششمین سالگرد درگذشت مرحوم پرویز دهداری سخن می‌گفت، راز ماندگاری این فوتبالیست را توجه به اخلاق گرایی و خصایل اخلاقی در ورزش دانست و افزود: گرچه دهداری در استان فارس به دنیا آمد و در خوزستان زندگی کرد، اما منش و رفتار پهلوانانه او باعث شد تا «دهداری» متعلق به همه ایران باشد.
وی با اشاره به اصلاحاتی که مرحوم دهداری در باشگاه شاهین و پس از آن درهما انجام داد گفت: ثمره این اصلاحات در فوتبال ما پرورش یک نسل از بازیکنان با اخلاق نظیر مرحوم سیروس قایقران بود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس اصلاح امور را مستلزم پرداخت هزینه دانست و افزود:هیچ کس فراموش نخواهد کرد که مرحوم دهداری هزینه پایه‌گذاری مکتب اخلاق گرایی در ورزش را با با شنیدن دشنام، تهمت ها و گلوله‌های برفی که دریک روز سرد زمستانی توسط عده ای منفعت طلب در ورزش به وی زده شد، پرداخت کرد.
کامیاب با بیان اینکه مرحوم دهداری برای همیشه تصویری سفید از خود در ورزش ایران به یادگار گذاشته است گفت: در شرایطی که حتی ورود بازیکن‌های شهرستانی به تیم ملی یک اقدام تقریبا غیر ممکن بود،دهداری سرمربی تیم ملی شد تا نشستن او روی نیمکت تیم ملی برای عده ای خوشایند نباشد.
وی افزود: گرچه مرحوم دهداری تجربه تشویق شدن در آزادی و شیرودی راکمتر کسب کرد اما تنهاچندسال پس از مرگش، قدیسِ فوتبال ایران شد.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس با بیان اینکه تاریخ را مردم رقم می‌زنند افزود: گذشته، حال و آینده اجزای تاریخی هستند که دهداری به طور حتم در سه مقطع تاریخ فوتبال ایران نامی ماندگار خواهد بود.
کامیاب با تقدیر از برگزار کنندگان این مراسم خواستار تلاش برای معرفی بزرگانی همچون مرحوم دهداری به نسل جوان و انتقال ویژگی ها و خصایل اخلاقی آنها به نسل جوان شد و گفت: نظم، دیسیپلین، جوانگرایی و اخلاق مهمترین ویژگی های مرحوم دهداری بود که امروز جای خالی برخی از این خصوصیات در فوتبال ما احساس می‌شود.
گفتنی است در این مراسم که به همت تیم فوتبال پیشسکوتان فوتبال مرحوم دهداری در ورزشگاه حافظیه شیراز برگزار شد، تعداد زیادی از پیشکسوتان فوتبال نظیر غلامحسین پیروانی، خلیل صالحی، جمشیدغدیری، بیژن کوهزاد، اسلام موسوی و... حضور  داشتند.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما