امروز، سه شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

باید با تقویت اشتغال خرد و زودبازده در روستاها از مهاجرت جلوگیری کنیم

در دیدار فرمانداران شهرستان‌های کوار و نورآباد ممسنی با مهندس سیدکمال پاک فطرت، مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس بیان شد:با توجه به خشکسالی‌های چند سال اخیر و روند کاهشی کشاورزی در روستاها و همچنین مهاجرت روستاییان به شهرها باید مشاغل خُرد و زودبازده را در سطح روستاها تقویت کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس؛ مهندس پاک فطرت ضمن تشکر از تلاش کارشناسان این اداره کل بابت برگزاری دوره دوم کلاس‌های آموزشی دهیاران در سطح استان گفت: این آموزش‌ها باعث افزایش راندمان و عملکرد دهیاران شده است.
کاظمی فرماندار کوار ضمن تشکر از برگزاری کلاس‌های آموزشی دهیاران گفت: این فرمانداری خواستار تداوم برگزاری کلاس‌های آموزشی است زیرا باعث حل بسیاری از مشکلات در دهیاری‌ها و همچنین جلوگیری از بروز مشکلات بیشتر می‌شود.
سید کمال پاک فطرت در ادامه گفت: برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها باید تولید را در روستاها تقویت کرد. امروزه روستاییان از تولید کننده بودن به سمت مصرف کننده بودن حرکت کرده و این باعث ضعیف شدن اقتصاد در روستاها شده است.
وی گفت: ما باید با تقویت اشتغال خرد و زودبازده در روستاها و معرفی آن‌ها به بازار فروش از مهاجرت جلوگیری کرده و به سمت مهاجرت معکوس پیش برویم.
ایوبی فرماندار نور آباد ممسنی هم ضمن تشکر از مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس بابت توجه ویژه به این شهرستان و شرکت در تمامی مراسمات، خواستار تداوم سرکشی‌ها و بازرسی کارشناسان دفتر روستایی به دهیاری‌های سطح آن شهرستان شد.
وی با بیان این که جشنواره‌های برگزار شده در سطح شهرستان ممسنی تماما رویکرد اقتصادی داشته و باعث معرفی دستاورد‌های روستاییان به شهرستان‌ها و استان‌های همجوار گردیده خواهان حمایت اداره کل امور روستایی استانداری از اینگونه مراسمات شد.
مهندس سید کمال پاک فطرت مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس در پایان گفت: این دفتر آمادگی حمایت از تمام کار آفرینان و نخبگان روستایی، کارگاه ها، مشاغل خرد و زودبازده را در سطح روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته را دارد و از فرمانداران خواست تا همکاری بیشتری را با این افراد داشته باشند.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما